Sociale

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 16 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
BOLL ME BABALET SE E ÇMENDËT KËTË VEND!
  • 2018-10-16

BOLL ME BABALET SE E ÇMENDËT KËTË VEND!

Alfred Veliu, i ashtuquajturi “Babalja” Nga Zamira ÇAVO Me sa duket liderët tanë duhen ndarë në dy kategori: në ata që nuk kanë fare personalitet dhe në ata që kanë disa të tillë! Kryetari i opozitës hyn padyshim në kategoinë e parë. Flet, aktron, intrigon, bën sikur re

Rama: Pas Rrugës së Arbërit, u çel edhe kantieri i rrugës Burrel-Klos (Video)
  • 2018-10-16

Rama: Pas Rrugës së Arbërit, u çel edhe kantieri i rrugës Burrel-Klos (Video)

Kryeministri Edi Rama si për çdo mëngjes ka publikuar në rrjetin social të Facebook-ut një video nga punimet në rrugën Burrel-Klos. Sipas tij, investimi në këtë rrugë është një provë e qartë se Dibra  është në vëmendjen e qeverisë. MIRËMËNGJES dhe me kënaqësinë që pas Rr

Buxheti 2019, nis turi i dëgjesave, Veliaj: Transformojmë zonën e 9-katësheve
  • 2018-10-16

Buxheti 2019, nis turi i dëgjesave, Veliaj: Transformojmë zonën e 9-katësheve

Ka nisur nga Njësia 8 rrugëtimi i dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punës së realizuar në këto 3 vjet. Duke filluar pikërisht nga Pazari i Ri, si simbol i transformimit që ka pësuar kryeqyteti, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se në tre vite T

Nisin nga Njësia 8 dëgjesat për Buxhetin 2019, bilanci i punëve të kryera në 3 vjet
  • 2018-10-16

Nisin nga Njësia 8 dëgjesat për Buxhetin 2019, bilanci i punëve të kryera në 3 vjet

Ka nisur nga Njësia 8 rrugëtimi i dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punës së realizuar në këto 3 vjet. Duke filluar pikërisht nga Pazari i Ri, si simbol i transformimit që ka pësuar kryeqyteti, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se në tre vite T

Nëntë qytete alternative për një udhëtim me kosto të ulët (FOTO)
  • 2018-10-16

Nëntë qytete alternative për një udhëtim me kosto të ulët (FOTO)

Nga qyteti anglez Bristol në Rethymno të Kretës. Dhe Olomouc, në Republikën Çeke, është një ndër më të përshtatshmit Duke arkivuar pushimet verore dhe duke pritur pushimet e ardhshme të Krishtlindjeve, shumë njerëz po luftojnë me planifikimin e udhëtimit tjetër, e ku ka më mirë

Dashuria, si të kaloni rutinën në çift (para se të jetë tepër vonë)
  • 2018-10-16

Dashuria, si të kaloni rutinën në çift (para se të jetë tepër vonë)

Mërzia është një armik që duhet luftuar pa u ndalur: këtu janë aleatët tanë më të mirë për një jetë intime perfekte Të mbash të ndezur flakën e pasionit, veçanërisht në marrëdhëniet afatgjata, mund të duket e lehtë, por shpesh nuk është. Për ti mbijetuar rutinës dhe për

Ndryshimi i klimës rrezikon prodhimin e birrës
  • 2018-10-16

Ndryshimi i klimës rrezikon prodhimin e birrës

Ndryshimet klimatike do të krijojnë probleme për ata që pinë birrë, pija alkoolike më popullore e botës. Arsyeja është se ndryshime të tilla pritet të sjellin rënien e prodhimit të elbit, elementi kryesor i birrës, sipas një studimi të publikuar të hënën. Nëse temperaturat rrite

Kalendari