Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 17 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
U denoncua nga Daily Mail, shpëtohet luani i kopshtit zoologjik të ferrit
  • 2018-10-17

U denoncua nga Daily Mail, shpëtohet luani i kopshtit zoologjik të ferrit

Pas denoncimit në median britanike Daily Mail, policia e shtetit është mobilizuar për të shpëtuar kafshët e kopshtit zoologjik privat në Fier. Luani me sy të nxirë bëri xhiron e botës me fotot e shkrepura nga reporterët e Daily Mail, të cilët e quajtën Kopshti zoologjik i Ferrit. N

Shijojini temperaturat e larta pasi moti transformohet në fundjavë
  • 2018-10-17

Shijojini temperaturat e larta pasi moti transformohet në fundjavë

Prej një muaji e gjysmë kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, por temperaturat janë tipike të fillim-korrikut dhe dielli na ka shoqëruar gjatë gjithë kohës. Por kjo valë e nxehti në tetor nuk do të zgjasë edhe shumë, pasi kthjellimet do tia lënë vendin vranësirave, duke nisu

No Pic available
  • 2018-10-17

DRAMA E BREXIT, KAOS APO MARRËVESHJE?

Britanikët kanë nevojë për më shumë kohë” – ndërmjetësuesit e BE-së informuan diplomatët e vendeve anëtare të dielën në mbrëmje për dështimin e bisedimeve të Brexit në Bruksel. Ndërkohë që në dramaturgjinë e samitit të mërkurën (17.10) ishte menduar të arrih

Çelet në Baldushk panairi me gatime dhe prodhime artizanale
  • 2018-10-17

Çelet në Baldushk panairi me gatime dhe prodhime artizanale

Në pikat hyrëse të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës do të ngrejë tregje të posaçme për tregtimin e produkteve bujqësore bio në fundjavë. Nismë e cila u vjen në ndihmë fermerëve të zonës, i jep një dorë ekonomisë lokale dhe disiplinon shitjen e tyre produkteve. Në panairin e orga

Bukë e purpurt? Well-bred, shumë i  shëndetshëm dhe pa gluten
  • 2018-10-17

Bukë e purpurt? Well-bred, shumë i  shëndetshëm dhe pa gluten

Drejtpërdrejt nga Universiteti i Pizës vjen buka e pasur me antioksidantë, natyrisht e kulluar dhe e përsosur për veganët E bukur, po aq e mirë: ajo është Well-Bred, një bukë me ngjyrën karakteristike të dhënë nga përdorimi i patateve të purpurta. Është ajo që ata kanë arritur

Durrësi mban rekord për dhunën ndaj grave
  • 2018-10-17

Durrësi mban rekord për dhunën ndaj grave

Dhuna është një plagë e shoqërisë, por ajo është edhe më e rëndë kur është brenda katër mureve të familjes. Shpeshherë dhuna në familje nuk raportohet, ose denoncohet vetëm kur ajo kalon në ekstremitet. Pavarësisht vështirësisë së matjes së saj, të dhënat e raportuara nga

Horoskopi, nga një vepër arti për çdo shenjë zodiakale!
  • 2018-10-17

Horoskopi, nga një vepër arti për çdo shenjë zodiakale!

Zbuloni se cila kryevepër ju bën të ndiheni në harmoni të plotë me Yjet dhe njihni anët e reja të karakterit tuaj Është shumë interesante të gjejmë disa korrespondenca mes Astrologjisë dhe disiplinave të tjera të çdo lloji. Në botën e artit me siguri mund të gjesh shumë simbole

Kalendari