Sociale

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 20 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Spitali Amerikan, pranë blerjes së Henri Dunant Hospital
  • 2018-10-20

Spitali Amerikan, pranë blerjes së Henri Dunant Hospital

Mediet greke shkruajnë se Spitali Amerikan është shumë pranë blerjes së spitalit më të madh në Greqi, Henri Dunant Hospital. Konkurrenti i vetëm i mbetur në garë për blerjen e këtij spitali është Fondacioni Onasis. Spitali Amerikan dhe ky fondacion ishin të vetmit investitorë që

No Pic available
  • 2018-10-20

Veliaj uron mëngjesin me një foto vërtet të veçantë

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zgjedhur që tu urojë mëngjesin qytetarëve me një foto  fantastike. Bëhet fjalë për fushat sportive tek stadiumi Dinamo të cialt kanë filluar që të vishen me ngjyra. Entuziazmi i të rinjve që preferojnë kohën e  lirë ta kalojën në mënyrë të shënd

ZHDUKINI NGA EKRANET KËTA PALAÇO!
  • 2018-10-20

ZHDUKINI NGA EKRANET KËTA PALAÇO!

Nga Mentor KIKIA Një këngëtar (nëse mund të quhet kështu), u arrestua për të disatën herë në Tiranë, i kapur me armë dhe drogë. Kësaj radhe policia thotë se Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, është pjesë e një organizate kriminale. Nuk e dimë se sa do të qëndrojë në burg k

Lezhë, Rama publikon videon e një tjetër kantieri
  • 2018-10-20

Lezhë, Rama publikon videon e një tjetër kantieri

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur si urim për një fundjavë të qetë për gjithë ndjekësit e tij në Facebook, pamje nga një tjetër kantier i hapur për punime. Këtë radhë me pamje nga puna për restaurimin e memorialit të Gjergj Kastriot Skëndërbeut në Lezhë. MIRËMËNGJES! Dhe me k

Tensionet në zyrë, si tu mbijetoni kolegëve të padurueshëm
  • 2018-10-20

Tensionet në zyrë, si tu mbijetoni kolegëve të padurueshëm

Për të duruar një fqinj të tmerrshëm në tavolinë për tetë orë mund të të mërzisë me të vërtetë ditët. Disa strategji si të dilni nga situata Le të ngrejë dorën kush nuk ka takuar kurrë një koleg të bezdisshëm, të aftë për të të prishur ditët dhe që e ka bërë atmosf

KARBURANTI MË I SHTRENJTË NË RAJON!
  • 2018-10-20

KARBURANTI MË I SHTRENJTË NË RAJON!

Nga Jorida TABAKU Sot, kushdo që ka një makinë paguan më shtrenjtë se rajoni çmimin e naftës dhe merr një naftë të një cilësie të dobët. Praktikisht një makinë që do të furnizohet me 20 litra naftë, do ti duhet të paguajë 3680 lekë nga e cila 2208 lekë (apo 60% e vlerës) i ka

No Pic available
  • 2018-10-20

Nënë e bijë, të vetme dhe pa ndihma; Babai spaguan detyrimin 3 mijë lekë

Eliza është 6 vjeç. Deti e mahnit, po rrallë e sheh. Vjen shpesh në qytet, për të shoqëruar të ëmën nëpër seanca gjyqësore. Këtë herë, jo për të marrë një urdhër mbrojtjeje nga ish-bashkëshorti, por për ti kërkuar atij përmes gjykatës, të paguajë detyrimin ushqimor për

Kalendari