Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 08 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-11-08

Buxheti 2019, Manastirliu: Rritje pagash për stafin mjekësor

Gjatë prezantimit të projektbuxhetit të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, në komisionin e Shëndetësisë, ministrja Ogerta Manastirliu theksoi se për këtë politikë të re sociale janë parashikuar 2 miliardë lekë në buxhetin e vitit të ardhshëm. Duke filluar nga janari 2019, gara

Dështon ndarja e mbetjeve në Tiranë, qytetarët i hedhin në një vend
  • 2018-11-08

Dështon ndarja e mbetjeve në Tiranë, qytetarët i hedhin në një vend

Tirana, është një nga zonat më të mbipopulluara në Shqipëri. Top Story përmes xhirimeve të bëra në disa zona të Tiranës, sjell plehra të hedhur pa asnjë kujdes nga banorët, shërbimi i pastrimit që nuk është i dukshëm, kontiniera të fryrë nga mbeturinat, mbeturina rrugëve dhe

No Pic available
  • 2018-11-08

Larja e shpeshtë ju bën dëm, 6 simptoma që tregojnë se po e teproni

E keni menduar gjithmonë që të kujdeseni për higjienën tuaj ju duhet të bëni më shumë se një dush në ditë? Ndoshta e keni  patur gjithmonë gabim. Larja  e shpeshtë mund të shkaktojë dëme në trup. Flokët e yndyrshme, zbokthin, lëkurën e dehidratuar: këtu janë 6 simptomat që

No Pic available
  • 2018-11-08

10 zakonet që përhapin mikrobe dhe duhet të eliminohen

Duken të parëndësishme, por këto veprime të përditshme janë të rrezikshme, sepse ato mund të kontribuojnë në përhapjen e viruseve dhe baktereve. Ja se si. Të dërgosh mesazhe nga tualeti Kur thërret natyra, mikrobet (bakteret fekale) lëshohen në ajër dhe për këtë arsye mund të p

Fitness në zyrë, ushtrimet që mund ti bëni në tavolinën e punës
  • 2018-11-08

Fitness në zyrë, ushtrimet që mund ti bëni në tavolinën e punës

Mjafton një lëvizje e drejtë për të lehtësuar muskujt e lënduar dhe për të parandaluar dhimbjen e shpinës, që mund ta bëni në zyrë pa tërhequr vëmendjen Tetë orë të përkulur para tavolinës së kompjuterit, ndoshta edhe duke nxituar dhe nën stres, duke mbajtur miun midis gishtav

Investimi i ri i Bashkisë së Tiranës, Zall Bastari me një rrugë të re
  • 2018-11-08

Investimi i ri i Bashkisë së Tiranës, Zall Bastari me një rrugë të re

Jo vetëm qyteti, por edhe zonat rurale janë në qendër të investimeve të Bashkisë së Tiranës. Nga një rrugë tërësisht e degraduar, banorët e Zall Bastarit do të kenë një rrugë të re me standarde e sinjalistikë rrugore. Rruga është hapur tërësisht me dy kalime duke afruar ban

No Pic available
  • 2018-11-08

Ambasada amerikane: Nuk mund të jetoni dhe punoni në SHBA me vizat turistike

Ambasada amerikane, nëpërmjet një njoftimi në faqen e Facebook ka theksuar se vizat turistike në SHBA nuk duhet të përdoren për të punuar, por për vizita të shkurtra te familjarët apo turizëm. Vizat turistike duhet të përdoren për udhëtime të shkurtra në Shtetet e Bashkuara, si v

Kalendari