Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 12 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Dhjetë ishuj për të ëndërruar nëse ju mungon dielli (FOTO)
  • 2018-11-12

Dhjetë ishuj për të ëndërruar nëse ju mungon dielli (FOTO)

Kartolina nga vende të mbushura me dritë dhe ngjyrë, për të luftuar melankolinë dhe ndoshta për të organizuar pushimet e ardhshme. Për ata që vuajnë nga sindroma e vjeshtës dhe tashmë ajo nuk rezervon asgjë më shumë sesa shiu, era dhe qielli gri, këtu janë dhjetë ishuj magjik, plo

Kush janë Arbëreshët, ose shqiptarët e Italisë? (FOTO)
  • 2018-11-12

Kush janë Arbëreshët, ose shqiptarët e Italisë? (FOTO)

Busti i Gjergj Kastriot Skënderbeut në qendër të Cosenza-s Përfaqësojnë një nga grupet etnike më të mëdha në numër përtej Adriatikut. Prej shekujsh ky komunitet i pranishëm para së gjithash në jug, ka ditur të ruajë një specifikë të veçantë: nga gjuha te ritet fetare deri te

Rama uron mirmëngjesin me një mesazh nga Lorik Cana
  • 2018-11-12

Rama uron mirmëngjesin me një mesazh nga Lorik Cana

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me ish-kapitenin e Kombëtares shqiptare Lorik Cana, duke përcjellë një mesazh për librin. MIRËMËNGJES dhe me këtë mesazh të bukur të Lorikut që i është bashkuar nismës #TakohemiPerNjeLiber, një nga seritë e shumta të aktiviteteve në funk

KUSH ËSHTË DHUNUESI I KUSHTETUTËS?!
  • 2018-11-12

KUSH ËSHTË DHUNUESI I KUSHTETUTËS?!

Nga Ylli MANJANI Karafil-Kryeministri e pranoi më në fund vetë, shkresërisht, se ka propozuar një Gjeneral aktiv për detyrën e Ministrit. Për sqarim: sipas nenit 69.1/b të Kushtetutës, ushtarakët aktivë nuk lejohen as të kandidojnë për deputetë. Të zgjidhen jo e jo. Nga ana tjetër

Horoskopi, njihuni me antipatitë zodiakale
  • 2018-11-12

Horoskopi, njihuni me antipatitë zodiakale

Është e kotë të pranohet që jo të gjithë personat që njohim janë të simpatikë për ne. Ndonjëherë kemi antipati thjesht me një të parë, apo nuk arrijmë dot të krijojmë një marrëdhënie të mirë. Janë disa karakteristika të caktuara të cilat, secili nga ne nuk arrin dot tR

Vendoset busti Papa Gjon Palit të II-të pranë stadiumit Arena Kombëtare
  • 2018-11-12

Vendoset busti Papa Gjon Palit të II-të pranë stadiumit Arena Kombëtare

Veliaj: Tirana, qyteti model i tolerancës dhe harmonisë fetare; do ndërtojmë memorial për viktimat e komunizmit Në 25 vjetorin e vizitës së tij në Shqipëri dhe në 40 vjetorin e zgjedhjes si Papa i parë jo italian, Tirana nderoi sot Shën Gjon Palin e II. Në prani të kryetarit të Bashk

Banorët e Astirit, protestë para Bashkisë: Duam dëmshpërblim!
  • 2018-11-12

Banorët e Astirit, protestë para Bashkisë: Duam dëmshpërblim!

Protesta e banorëve të “Astirit” që preken nga projekti i Unazës së Madhe janë zhvendosur në qendër të Tiranës. Fillimisht ata protestuan para bashkisë dhe më pas bllokuan rrugën Abdi Toptani, pranë këtij institucioni. Banorët kanë thënë se nuk do të ndalen me protest

Kalendari