Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 19 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
AKSIDENT I DEMOKRACISË NË RUMANI
  • 2018-11-19

AKSIDENT I DEMOKRACISË NË RUMANI

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis Presidenti rumun, Klaus Iohannis ka të drejtë: Ashtu si vepron qeveria socialliberale aktuale në Rumani e si e paraqet veten jashtë vendit, mund e duhet të ekzistojë cilësimi një aksident i demokracisë”. Iohannis e bëri këtë vlerësim menjëhe

Nis zgjatja e shëtitores në Liqenin e Farkës (Foto)
  • 2018-11-19

Nis zgjatja e shëtitores në Liqenin e Farkës (Foto)

Nëse dëshironi të largoheni nga rutina e ditës dhe nëse kërkoni të kaloni disa orë të qeta në ajër të pastër dhe larg zhurmave të qytetit, Parku i Liqenit të Farkës është zgjedhja e duhur!  Shumë pranë kryeqytetit, Parku i liqenit të Farkës është kthyer në një nga hapësir

Dardha nën pushtetin e dëborës (Foto)
  • 2018-11-19

Dardha nën pushtetin e dëborës (Foto)

Mbrëmjen e së dielës, trashësia e borës në Dardhë mbërriti deri në 1 metër, duke krijuar vështirësi të mëdha në lëvizjen e automjeteve. Edhe pushuesit, që zgjodhën pikërisht Dardhën për të kaluar fundjavën, e patën thuajse të pamundur të largohen. E ndërsa reshjet e borës

Rama publikon videon: Punimet për qendrën historike të Vlorës
  • 2018-11-19

Rama publikon videon: Punimet për qendrën historike të Vlorës

Kryeministri Rama ka zgjedhur të ndaje një video me punimet nga qendra historike e qytetit të Vlorës, ku është edhe deputet. Sipas videos që ka postuar Rama ne faqen e tij në FB, po bëhen punime për rilindjen e pjesës historike të qytetit. MIRËMËNGJES, dhe me këto pamje nga puna në

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave
  • 2018-11-19

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave

Ngritja e peshave ju mbron nga ataku i papritur në zemër më shumë se vrapi apo çiklizmi. Ky është rezultati befasues që sugjeron një studim i ri mbi sëmundjet kardiovaskulare. Të dyja llojet e stërvitjes përmirësojnë masat kryesore të shëndetit kardiovaskular, por peshëngritja ësh

Eros, 5 fraza që duhet të shmangni pasi keni bërë dashuri
  • 2018-11-19

Eros, 5 fraza që duhet të shmangni pasi keni bërë dashuri

Femrat, ndonjëherë janë shumë emotive dhe romantike, por shumë të projektuara për familje dhe për gjërat që duhet të bëjnë: rezultati është se, pas një takimi dashurie mund të ndodhë të thuhen fjalë aspak të përshtatshme, ndërkohë që partneri po shijon ‘botën e ëndrr

NJË LEKSION I BUKUR QË NA DHANË!
  • 2018-11-19

NJË LEKSION I BUKUR QË NA DHANË!

*Ardit BIDO Si gjithnjë, mendjen e kemi te futbolli ose te nacionalizmi folklorik a shovinist që shfaqet prej tij. Mirëpo, leksioni skocez na erdhi në tjetër drejtim. Kur të shohim që fustanella do të kthehet në trend për të promovuar identitetin tonë dhe jo objekt tallje, a objekt muzeu

Kalendari