Sociale

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 06 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
MOS E VRISNI LAJMËTARIN
  • 2018-12-06

MOS E VRISNI LAJMËTARIN

Nga Fadil LEPAJA Dominimi gati 400 vjeçar i perëndimit, në botë, po i afrohet fundit. Pikërisht për shkak të përpjekjes së perëndimit që të ruaj këtë dominim, kemi ardhur në këtë gjendje jo stabiliteti në botë. BE e ka kaluar kulmin e zhvillimit të vet dhe tash ndodhet në krizë

No Pic available
  • 2018-12-06

Shqipëria nën pushtetin e protestave të studentëve

Protesta e studentëve duket se po merr përmasa të mëdha. Në ditën e dytë të tyre, studentëve të Tiranës dhe Elbasanit, i janë bashkuar edhe ata të Durrësit dhe Korçës. Nën një zë ata kërkojnë plotësimin e kërkesave të tyre, në lidhje me uljen e tarifës studimore. Ndërkohë

Jetë e ëmbël në Barbados, vendi më i pasur në Tokë! (FOTO)
  • 2018-12-06

Jetë e ëmbël në Barbados, vendi më i pasur në Tokë! (FOTO)

Edhe ishujt më lindorë të Karaibeve po përjetojnë një klimë tropikale gjatë gjithë vitit Barbados është një ishull i vetëm ideal për një largim romantik, një pushim dinamik, përvojë kulturore ose thjesht për t’u çlodhur në mes të brigjeve të saj ranore, ujërave kristal

Protesta për tarifat, studentët bllokojnë rrugën tek Ministria e Arsimit
  • 2018-12-06

Protesta për tarifat, studentët bllokojnë rrugën tek Ministria e Arsimit

Ashtu siç kishin paralajmëruar, studentët e Universitetit të Tiranës kanë mbërritur para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar heqjen e tarifës për provimet e bartura. Organizatorët kanë bërë me dije se ata kërkojnë një takim me anëtarët e Bordit të Administrimit. Të dyja krahë

NUK MUND TË JETË ÇËSHTJE TARIFASH
  • 2018-12-06

NUK MUND TË JETË ÇËSHTJE TARIFASH

Nga Astrit PATOZI Ka një vërshim të madh solidariteti me protestën e studentëve këto ditë kudo në Shqipëri dhe ky nuk është lajm i keq. Përmes studentëve të revoltuar shumica e shqiptarëve që i mbështesin gjejnë të materializuar edhe pamundësinë e tyre për të bërë të njëjt

Tupja ia thotë në sy ministres Nikolla: Sot të jepje dorëheqjen dhe të
  • 2018-12-06

Tupja ia thotë në sy ministres Nikolla: Sot të jepje dorëheqjen dhe të

Akademiku Edmond Tupja, i cili ishte një ndër të parët pedagogë që i doli në krah studentëve në protestën e tyre për kundërshtimin e tarifave në emisionin Open në Top Channel sfidoi ministren e Arsimit Lindita Nikolla, duke ia thënë në sy se ajo duhet të jepte dorëheqjen dhe ti ba

No Pic available
  • 2018-12-06

Historia e John Lennon, si e hipnotizoi e dashura japoneze (Foto)

I verbuar dhe fjalë për fjalë “hipnotizuar” nga Yoko Ono. Pra, Ray Connolly përshkruan John Lennon (të cilin ai e takoi në vitet 1960 dhe me të cilin u bë mik) në librin e ri të dedikuar për të: “Të jesh John Lennon: Një jetë pa trazirë”. Sipas Conolly, një g

Kalendari