Sociale

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 07 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
PD, MOS IU QAS KËSAJ PROTESTE!
  • 2018-12-07

PD, MOS IU QAS KËSAJ PROTESTE!

Nga Mentor KIKIA Të gjithë jemi fajtorë që e shkatërruam këtë gjeneratë. Ky është brezi i ri, që nuk e ka përjetuar kapërcyellin e epokave në 1990. Por ky është brezi që ka provuar ti vënë mësuesit në rresht, që në klasë të pestë, për të shkuar në mitingjet e PD-së dhe

No Pic available
  • 2018-12-07

Studentët nuk heqin dorë nga protesta: Të plotësohen të gjitha kërkesat

Studentët kanë hyrë në ditën e tyre të tretë të protestës. Studentët e Fakultetit të Mjekësisë të mbështetur edhe nga ata të infermierisë kanë vendosur që të protestojnë të veshur me bluza të bardha. Fillimisht ata janë grumbulluar pranë fakultetit dhe më pas do të marshoj

Beteja vazhdon edhe sot. Studentët protestojnë para MAS
  • 2018-12-07

Beteja vazhdon edhe sot. Studentët protestojnë para MAS

Nuk ndalet protesta e studentëve. Mijëra të rinj, studentë të universiteteve publike që protestuan sot përballë Ministrisë së Arsimit, duke shtyrë kreun e këtij dikasteri, Lindita Nikolla tiu plotësonte një prej pikave, që ishte shfuqizimi i VKM-së për tarifat e provimeve të mbartu

Tupja ia thotë në sy ministres: Sot të jepje dorëheqjen
  • 2018-12-07

Tupja ia thotë në sy ministres: Sot të jepje dorëheqjen

Akademiku Edmond Tupja, i cili ishte një ndër të parët pedagogë që i doli në krah studentëve në protestën e tyre për kundërshtimin e tarifave në emisionin Open në Top Channel sfidoi ministren e Arsimit Lindita Nikolla, duke ia thënë në sy se ajo duhet të jepte dorëheqjen dhe ti ba

Qeveria heq tarifën, por studentët nuk tërhiqen: Protesta edhe sot!
  • 2018-12-07

Qeveria heq tarifën, por studentët nuk tërhiqen: Protesta edhe sot!

Ashtu sië premtoi ministra Nikolla, qeveria shfuqizoi zyrtarisht VKM nr 288 pika numër 4, e cila parashikonte tarifa për provimet e mbartura në bazë të krediteve. Në pikën 4 thuhej:”Studenti, i cilësuar në bazë të rregullores së institucionit të arsimit të lartë publik si përs

No Pic available
  • 2018-12-07

Pedagogët i bashkohen protestës së studentëve

 Në Tiranë Profesori Edmond Tupja i është bashkuar protestës para Ministrisë së Arsimit. Ai ka mbajtur një fjalë me mikrofon para studentëve. Protestuesit thërrasin: Duam të drejtat tona!  Qindra studentë kanë rrethuar ministrinë prej orës 10:00 dhe bëjnë thirrje : Bashkohuni me

KE përzgjedh Tiranën për çmimin Kryeqyteti i Gjelbër Europian
  • 2018-12-07

KE përzgjedh Tiranën për çmimin Kryeqyteti i Gjelbër Europian

Mbjellja e mbi 122 mijë pemëve, kthimi i qendrës së qytetit në pedonale, shtimi i lulishteve dhe këndeve të lojërave, si dhe shtimi i korsive të dedikuara për biçikletat si alternativë ekologjike transporti, e kanë renditur Tiranën në listën e qyteteve pretendente për të fituar çm

Kalendari