Sociale

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-01-11

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë. Mësohet se policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke

Dëmshpërblimet e tërmetit, Bashkia Mat jep para vetëm për militantët e PD
  • 2019-01-11

Dëmshpërblimet e tërmetit, Bashkia Mat jep para vetëm për militantët e PD

Fiks Fare solli mbrëmjen e sotme skandalin që ka ndodhur në Bashkinë Mat me dëmshpërblimet që ka miratuar kjo bashki për dëmet e shkatuara nga tërmeti i 11 gushtit të vitit që shkoi. Në fshatin Barbullej të Matit kanë përfituar dëmshpërblim nga shteti vetëm 6 familje, nga 15 të d

No Pic available
  • 2019-01-11

Aksion pastrimi në gjithë njësitë administrative të Tiranës

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e shiut nuk i kanë penguar punonjësit e ndërmarrjes së gjelbërim pastrimit Bashkisë së Tiranës që të ndërmarrin një aksion të gjerë pastrimi në të gjithë kryeqytetin. Të ndarë në grupe pune, punonjësit së bashku me mjetet e tyre të pastrimit

Bangkoku, qyteti i një mijë ngjyrave në Tajlandë (Foto)
  • 2019-01-11

Bangkoku, qyteti i një mijë ngjyrave në Tajlandë (Foto)

Bëhet fjalë për një destinacion interesant dhe plot dinamizëm Bangkok është thelbi i Tajlandës dhe është edhe kryeqyteti i saj. Nga një port i vogël tregtar është bërë një nga qytetet më dinamike dhe me ndikim në Azinë Juglindore. Qyteti ka rreth 10 milionë banorë,dhe falë zhv

BATONORGJIA E DHIMBSHME E KRYEMINISTRIT TË VENDIT TIM!
  • 2019-01-11

BATONORGJIA E DHIMBSHME E KRYEMINISTRIT TË VENDIT TIM!

Nga Luan RAMA Ai, Kryeministri i vendit tim, më e pakta do të duhej të heshtëte. Të heshtëte dhe të reflektonte mundësisht një herë të vetme nga lartësitë e përgjegjësisë së Kryeministrit, e të mos bëhej argument i papërgjegjshmërisë së rradhës me të cilën ai trajton shteti

Platformë për punësimin e studentëve ekselentë, Rama: Garë e pastër!
  • 2019-01-11

Platformë për punësimin e studentëve ekselentë, Rama: Garë e pastër!

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar platformën për punësimin e studentëve ekselentë. Rama bëri me dije se prioritet për tu punësuar kanë studentët me mesatare më të lartë. Ai sqaroi se fillimisht do të zgjedhin punën ata me mesataren më të lartë, duke shtuar se kjo është një ga

Studentët largojnë deputetin demokrat: Jemi vetë opozita (Video)
  • 2019-01-11

Studentët largojnë deputetin demokrat: Jemi vetë opozita (Video)

Deputeti demokrat Luçiano Boçi është përzënë nga studentët e Fakultetit të Ekonomikut. Mësohet se Boçi ka shkuar atje për ti ofruar mbështetjen e tij dhe të opozitës për kauzën e tyre, por studentët nuk e kanë pranuar. Unë jam në funksionin tim, u tha Boçi studentëve dhe poli

Kalendari