Sociale

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 12 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-01-12

Studentët e Ekonomikut përplasen me rojet e sigurisë

Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut e kanë kaluar mbrëmjen e së premtes në fakultet. Ata janë të vendosur në qëndrimin e tyre për realizimin e 8 pikave të paraqitura më herët qeverisë Rama.  Ndërsa mëngjesin e kësaj të shtune kanë pasur sërish incidente. Studentët e Ekonomikut

Studentja plagoset në konvikt, i bie në kokë etazhieri
  • 2019-01-12

Studentja plagoset në konvikt, i bie në kokë etazhieri

Partia Demokratike ka denoncuar mbrëmjen e sotme plagosjen e një studenteje në godinat e konvikteve të Qytet Studentit. Sipas PD-së, ngjarja në fjalë ka ndodhur te godina 7  ndërsa vajzës mendohet ti ketë rënë etazhieri mbi kokë. Tek godina 7 ne Qytet Studenti plagoset një studente, s

5 rregulla të arta për të ngrënë shëndetshëm në 2019-ën
  • 2019-01-12

5 rregulla të arta për të ngrënë shëndetshëm në 2019-ën

Propozimet e këtij viti nga OBSH-ja Është par excellence një nga qëllimet e mira që bëjmë gjithmonë me vitin e ri: për të përmirësuar dietën tonë dhe, ndoshta, për të humbur disa kile. Për vitin 2019, Organizata Botërore e Shëndetësisë, autoriteti më i lartë në aspektin e sh

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE
  • 2019-01-12

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE

Nga: Veton Surroi Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1.Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se çka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjj

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda
  • 2019-01-12

Shqipëri: Fëmijët bëjnë edhe punë të rënda

Kush është i varfër është i varfër pavarësisht nga mosha. Varfëria detyron fëmijët të punojnë në Shqipëri. Sipas të dhënave të Qendrës për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve (CRCA) 7 përqind e fëmijëve punojnë, ndërkohë që 12 mijë kanë braktisur shkollën. Pjesa më

Gjoba për ushqimet, AKU paraqet kërkesën për ndryshimin e ligjit
  • 2019-01-12

Gjoba për ushqimet, AKU paraqet kërkesën për ndryshimin e ligjit

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit i është drejtuar zyrtarisht Komisionit të Ligjeve, duke propozuar ndryshime në Kodin Penal për krimet në fushën e sigurisë ushqimore. Legjislacioni në fuqi është i vakët për këto çështje dhe pa specifikime të plota. AKU kërkon të dënohen penalisht

5 fakte për burrat që duhet ti dinë të gjitha gratë
  • 2019-01-12

5 fakte për burrat që duhet ti dinë të gjitha gratë

Eskorta Samantha X Eskorta australiane, Samantha X, e di se çfarë duan meshkujt! Ajo fitonte për të jetuar duke bërë gjithçka që donin meshkujt Klientët e saj nuk ishin gjithmonë burra single, disa prej tyre thjesht po kërkonin dikë që mund ti dëgjonte, tu jepte pak dashuri dhe vëmend

Kalendari