Sociale

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-01-13

Moti i keq, Manastirliu: Shëndetësia në gatishmëri për çdo emergjencë

Ekipet mjekësore dhe të gjitha strukturat e shëndetësisë janë në gatishmëri për të ndihmuar qytetarët në këtë situatë moti të vështirë dhe vetëm gjatë këtyre ditëve janë kryer 2900 misione shpëtimi. Deklarata u bë nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogert

Nën një metër dëborë, fshatrat e Pogradecit pa energji
  • 2019-01-13

Nën një metër dëborë, fshatrat e Pogradecit pa energji

Dimri ka izoluar qindra familje në fshatrat e Pogradecit. Në Dardhas bora ka kaluar 1 metër trashësi, duke bllokuar njëra pas tjetrës rrugët e fshatrave, ndërsa për banorët jetesa bëhet tepër e vështirë. Çdo dimër, banorët e fshatit Osnat, Nicë, Beragozhd e fshatra të tjerë e ka

Studentët e gdhijnë mes të ftohtit te Ekonomiku: Në djall shkofshin partitë!
  • 2019-01-13

Studentët e gdhijnë mes të ftohtit te Ekonomiku: Në djall shkofshin partitë!

Vendimi i studentëve për të përshkallëzuar protestën e tyre deri në plotësimin e kërkesave që kanë për qeverinë, i ka gjetur 50 studentë të Fakultetit të Ekonomisë të ngujuar gjatë natës së të shtunës në godinën, ku edhe studiojnë. Pas një nate kaluar në të ftohtë, me u

François Miterrand: Si e kam njohur Gorbaçovin!
  • 2019-01-13

François Miterrand: Si e kam njohur Gorbaçovin!

Ish-presidenti francez François Miterrand tregon nw librin Nga Gjermania dhe Franca njohjen e tij me ish presidentin sovjetik Mihail Gorbaçov. Unë e kisha njohur Gorbaçovin  në vitin 1984, në darkën solemne, organizuar për vizitën time shtetërore  në Bashkimin Sovietik në të cilin më

No Pic available
  • 2019-01-13

KUFIRI KOSOVË-SHQIPËRI, BASHKIM APO LEHTËSIM I PROCEDURAVE?

Njohësit e çështjeve të Ballkanit thonë se moszgjidhja e problemit të Kosovës e Serbisë ka filluar të japë efektet e para të dështimit të iniciativave rajonale. Kosova e Shqipëria synojnë që të heqin barrierat kufitare. Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy ve

No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

No Pic available
  • 2019-01-13

KOSOVË-SHQIPËRI, BASHKIM APO LEHTËSIM I PROCEDURAVE?

Njohësit e çështjeve të Ballkanit thonë se moszgjidhja e problemit të Kosovës e Serbisë ka filluar të japë efektet e para të dështimit të iniciativave rajonale. Kosova e Shqipëria synojnë që të heqin barrierat kufitare. Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy ve

Kalendari