Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 12 shkurt 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Të brendshmet, 6 gabimet që nuk duhet bërë
  • 2019-02-12

Të brendshmet, 6 gabimet që nuk duhet bërë

Duhet të shmanget përdorimi i të brendshmeve dy ditë rresht, veshja e tangave si dhe përdorimi i detergjentit të parfumuar për të larë të brendshmet: mund të duken detaje të parëndësishme, por në realitet këto zakone të gabuara mund të shkaktojnë infeksione serioze.

Një kënd lojërash çdo muaj, këtë herë për fëmijët e bllokut Lule Bore në njësinë 11
  • 2019-02-12

Një kënd lojërash çdo muaj, këtë herë për fëmijët e bllokut Lule Bore në njësinë 11

Tiranës do i shtohet një kënd lojërash për fëmijë çdo muaj. Ndaj në përmbushje të këtij zotimi Bashkia e Tiranës ka nisur punën për ndërtimin e një tjetër hapësire që do ti kushtohet kryesisht fëmijëve, por pse jo edhe më të rriturve. Kësaj here me fat janë banorët e bllo

No Pic available
  • 2019-02-12

Ku po shkon shoqëria shqiptare? 6 gra të vrara në 40 ditë

Alket Arapaj dhe bashkëshortja e vrarë Numri i grave të vrara po rritet në mënyrë të frikshme dhe po kaq i frikshëm është fakti që nuk ka një reagim nga shoqëria në lidhje me këto tragjedi. Sot, një tjetër grua, nënë e një vajze të mitur u vra në mënyrë mizore nga bashkëshor

No Pic available
  • 2019-02-12

Fruthi, OBSH paralajmërim të fortë, preket edhe Shqipëria

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar një paralajmërim të fuqishëm në Evropë, pasi sipas saj, prevalenca e infeksioneve të fruthit është në shkallën më të lartë në një dekadë. Sipas të dhënave të publikuar kohët e fundit, në botë 82,596 njerëz janë infek

REVOLUCIONI IRANIAN QË U KTHYE NË NJË TMERR
  • 2019-02-12

REVOLUCIONI IRANIAN QË U KTHYE NË NJË TMERR

Nga: Jamshid BARZEGAR Kur revolucioni islamik para më shumë se dyzet vjetësh arriti të dëbojë Shahun, unë isha vetëm shtatë vjeç. Por kisha qenë në demonstrata, në të cilat më merrte me vete familja. Për ta thënë më saktë, ajo pjesë e familjes që e mbështeste revolucionin. Edh

Një u rrit si hebre, tjetri si nazist: Historia e binjakëve që u ndanë pas lindjes (Foto)
  • 2019-02-12

Një u rrit si hebre, tjetri si nazist: Historia e binjakëve që u ndanë pas lindjes (Foto)

Të ndarë menjëherë pas lindjes, Jack Yufe (në të majtë) u largua, u rrit si një hebre në Trinidad, ndërsa binjaku i tij Oskar Stohr u rrit në Gjermaninë naziste ku u bashkua me të rinjtë e Hitlerit. Jeta e binjakëve Jack Yufe dhe Oskar Stöhr, të cilët u ndanë dhe jetuan tërësish

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit
  • 2019-02-12

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

Të kesh një gjumë të mirë garanton një cilësi më të mirë të jetës dhe shmang problemet të rënda, të tilla si pagjumësia, obeziteti dhe stresi. Këtu janë rregullat për një gjumë të mirë, me ose pa fëmijë. Tema prindërit dhe gjumi, ju e dini, mund të jetë shumë e komplikua

Kalendari