Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 16 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
15 gjëra që ju (ndoshta) nuk i dini për aeroplanët
  • 2019-03-16

15 gjëra që ju (ndoshta) nuk i dini për aeroplanët

Çdo ditë, rreth 90,000 aeroplanë largohen drejt të gjitha drejtimeve të planetit. Ne jemi mësuar tashmë të fluturojmë siç marrin një tren. Dhe ende ka ende shumë klishe dhe mite rreth fluturimit dhe avionëve. Këtu janë 15 pyetje që ju bëni vetes sa herë që mbani rripin tuaj. Nga v

Në njërin krah apo me bark poshtë? Pozicionet e gjumit të mirë
  • 2019-03-16

Në njërin krah apo me bark poshtë? Pozicionet e gjumit të mirë

Mënyra se si shtrihemi në shtrat gjithashtu ka rëndësinë e saj për të siguruar një gjumë të qetë dhe një zgjim në formë të mirë. Ka nga ata që nuk i zë gjumi nëse nuk janë me bark poshtë, por ka edhe nga ata që duan të flenë në një pozicion tjetër, në njërin krah, në t

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)
  • 2019-03-16

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)

Tre fusha të reja sportive në shkollat Katund i Ri dhe Sadik Stavialeci i shtohen Kasharit, të cilat do të shërbejnë jo vetëm për 1300 nxënësit e zonës, por edhe komunitetit aty. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e qeverisë zvicerane dhe austriake, mundësoi rehabilitimin e 3 fushave s

No Pic available
  • 2019-03-16

Historia e tmerrshme e gruas së bukur që vrau 21 anëtarë të familjes

Mary Ann Cotton u bë vrasësja e parë seriale, e dënuar në Britani pas helmimit të 21 personave me arsenik. Konsiderohet si vrasësja seriale më pjellore para Harold Shipman. Ajo akuzohet se ka vrarë 14 fëmijët e saj, nënën, katër burrat, një dashnor dhe kunatën. E përshkruar si ̶

Fëmijët i lënë në azil, kuzhinierja lumturon të moshuarit
  • 2019-03-16

Fëmijët i lënë në azil, kuzhinierja lumturon të moshuarit

Çdo të shtunë në programin Dua të të bëj të lumtur janë trajtuar tema sociale nga më të ndryshmet, të tilla si gjakmarrja, dhuna në familje, probleme të të rinjve, si edhe vështirësitë ekonomike. Mbrëmjen e sotme në qendër të vëmendjes të programit Dua të të bëj të lumtur

Sakrifica e gjyshes së varfër që kujdeset për fëmijët e vajzës në burg
  • 2019-03-16

Sakrifica e gjyshes së varfër që kujdeset për fëmijët e vajzës në burg

Programi Dua të të bëj të lumtur natën e sotme trajtoi një histori dramatike ku mbizotëronte varfëria ekstreme. E tillë ishte historia e nënë Alitrisë, e cila gjatë gjithë jetës së saj kishte kaluar një kalvar vuajtjesh. Problemet ekonomike e kishin shoqëruar gjatë gjithë jetës

Veliaj: Tirana nuk i përkulet dhunës, nesër çdo gjë xixë për festën
  • 2019-03-16

Veliaj: Tirana nuk i përkulet dhunës, nesër çdo gjë xixë për festën

Protesta e opozitës një ditë para festimeve për Ditën e Verës të cilat u shtynë për shkak të kushteve klimatike nuk ka qenë lajm i mirë për kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një reagim pas protestës, Veliaj shkruan në Twitter:- “Unë nuk e di si i mbani qytetet

Kalendari