Sociale

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 19 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Faqet e para të gazetave-19 Mars 2019
  • 2019-03-19

Faqet e para të gazetave-19 Mars 2019

#td_uid_1_5c909943c401e .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/1-1-2-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c90

A do e pranonte Ramën për tu rrëfyer? Ja si përgjigjet Dom Gjergj Meta
  • 2019-03-19

A do e pranonte Ramën për tu rrëfyer? Ja si përgjigjet Dom Gjergj Meta

Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ishte i ftuar këtë  mbrëmje në emisionin A-Show, ku është pyetur nëse do e kishte intriguar një kërkesë e kryeministrit Rama për tu rrëfyer. Për Dom Gjergj Metën, shefi i qeverisë si çdo katolik e ka këtë të drejtë. Kryeminist

Pasioni për llafe, pse kemi dëshirë për të bërë thashetheme?
  • 2019-03-19

Pasioni për llafe, pse kemi dëshirë për të bërë thashetheme?

Thashethemet nuk janë aq të pavlera sa i imagjinojmë. Dhe sipas shkencës, mund të zgjasin edhe jetën  Të komentosh pamjen e një aktoreje me rastin e një daljeje publike, ose prerjen e flokëve të kolegut tonë, ose edhe të hetosh të dashurën e re të shefit: ngrini dorën nëse nuk ken

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!
  • 2019-03-19

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!

Ish- deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka bërë një analizë të largimit të të rinjve nga Shqipëria. Sipas tij, janë disa arsye që po i detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin dhe fajtore për këtë është qeveria. Kjo e fundit, nuk e ka fokusin tek të rinjtë dhe nuk iu jep asnjë

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut
  • 2019-03-19

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut

Malajzianët refuzojnë të lirojnë Doan Thi Huong, krimineli i dytë vietnamez i krimit Kim Jong-nam. Të gjitha fazat e komplotit Nuk ka vetëm fotografi satelitore të lëvizjeve në zonat e raketave të Koresë së Veriut për të alarmuar inteligjencën perëndimore. Një enigmë tjetër përf

Të vijë Saliu, Luli, kush të dojë, Veliaj: Rikandidoj për Tiranën
  • 2019-03-19

Të vijë Saliu, Luli, kush të dojë, Veliaj: Rikandidoj për Tiranën

Mezi e pres që të fillojmë këtë mandat të dytë, me projekte të reja, por dhe me gjëra që kemi mësuar si ti bëjmë më mirë. Kryebashkiaku Veliaj konfirmoi për Top Channel rikandidimin për drejtimin e Bashkisë së Tiranës edhe për 4 vite të tjera, kandidatura që do të mësohen

Sfida e studentëve shqiptarë në rrjetet sociale
  • 2019-03-19

Sfida e studentëve shqiptarë në rrjetet sociale

Ka shumë sfida interesante në kohët e sotme në internet. Disa janë krejt të çuditshme, të tjerat ia vlejnë pasi u shërbejnë kauzave të mira. Më e fundit njihet si TrashTag, ku dikush pastron një hapësirë të caktuar publike nga mbeturinat. Fillimisht ai poston një foto se si është

Kalendari