Sociale

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Faqet e para të gazetave-20 Mars 2019
  • 2019-03-20

Faqet e para të gazetave-20 Mars 2019

#td_uid_1_5c91f94a36cdf .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/1-57-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c91f

Unaza e Re/ Bllokohet për 4 orë rruga, PD: FNSH kërcënon me arrestime
  • 2019-03-20

Unaza e Re/ Bllokohet për 4 orë rruga, PD: FNSH kërcënon me arrestime

Protesta te Unaza e Re ka përshkallëzuar mbrëmjen e kësaj të hëne, pasi banorët e kësaj zone kanë bllokuar si çdo ditë rrugën. Por protesta e sotme nuk është mbyllur me bllokimin për 1 orë të rrugës, ashtu siç ka ndodhur për më shumë se 100 ditët e fundit. Bllokimi i rrugës

Si të kuptoni nëse vezët janë ende të mira? Ja testi i pagabueshëm
  • 2019-03-20

Si të kuptoni nëse vezët janë ende të mira? Ja testi i pagabueshëm

Kujt nuk i ka ndodhur të gjejë vezë në raftin e fundit të frigoriferit ose në derë, të fshehur nga salcat e domates dhe ku ndoshta data e skadimit nuk është më e lexueshme? Zgjidhja, megjithatë, nuk është gjithmonë t’i hedhësh poshtë dhe për të parë a janë ende të mira ka

VIDEO-Thirrja dëshpëruese e fermerit: Edi Rama po na fut në dhe
  • 2019-03-20

VIDEO-Thirrja dëshpëruese e fermerit: Edi Rama po na fut në dhe

Fermerët janë shprehur shumë të indinjuar ndaj qeverisë, duke thënë se janë mashtruar dhe po shkojnë drejt falimentimit. Një prej tyre thotë se i duhen 100 mijë lekë të vjetra në ditë, ushqim për lopën dhe se nuk ka fuqi financiare për ta përballuar. Edi Rama po na fut në dhe. N

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!
  • 2019-03-20

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!

Banka Botërore raporton se 37 % e të punësuarve në Shqipëri, janë në të zezë. Vendi ynë kryeson rajonin për punësimin informal, ku 1 në 3 persona rezultojnë të jenë të pasiguruar. Edhe pse qeveria ndërmori masa të forta kundër informalitetit, kryesisht “dajaku” me gjo

E trishtë! Qumështi i fermerëve derdhet lumë në rrugë (Video)
  • 2019-03-20

E trishtë! Qumështi i fermerëve derdhet lumë në rrugë (Video)

Gazeta Shqip ka mundur të sigurojë një video të momentit kur blegtorët derdhin lumë qumështin e grumbulluar me aq mundim. Pamjet e trishta tregojnë zemërimin e fermerëve të Lushnjës dhe zonave të tjera bujqësore ndaj gjetjes së një zgjidhjeje nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë,

No Pic available
  • 2019-03-20

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si The independent, The Economist, The Guardian, Vanity Fair, FDI Magazine, Vogue, Vanity Fair, Gioia, Gambero Rosso apo Apolitical, edhe gazeta e djath

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama