Sociale

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 23 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
BREXIT DO TI KUSHTONTE SHTRENJTË GJERMANISË
  • 2019-03-23

BREXIT DO TI KUSHTONTE SHTRENJTË GJERMANISË

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja dhe shtetet e saj dalin me humbje nga një Brexit-i i menjëhershëm. Por ka edhe ca që përfitojnë. Gjermania do të vuante nga pasojat e një Brexit-i të pakontrolluar. Prodhimi i bren

Faqet e para të gazetave-23 Mars 2019
  • 2019-03-23

Faqet e para të gazetave-23 Mars 2019

#td_uid_1_5c960545b616f .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/auto_Screenshot_41553295921-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Pranvera, traditat dhe simbolet e sezonit të rilindjes
  • 2019-03-23

Pranvera, traditat dhe simbolet e sezonit të rilindjes

Veza, lulet, miti i Feniksit dhe zakonet e tjera të lashta të lidhura me ciklin e rilindjes së natyrës Pranvera është sezoni që feston zgjimin e natyrës pas gjumit të gjatë të dimrit. Fillimi zyrtar i kësaj periudhe, që hapet astronomikisht me ekuinoksin, shoqëron atavikisht idenë e r

Shqiptaro-amerikani Visar Tasimi: E kam menduar të emigroj në Shqipëri (Video)
  • 2019-03-23

Shqiptaro-amerikani Visar Tasimi: E kam menduar të emigroj në Shqipëri (Video)

Visar Tasimi, shqiptari me origjinë nga Prespa është lindur dhe është rritur në Amerikë. Në episodin e radhës Diaspora, Visari ka rrëfyer historinë e tij dhe projektin që po realizon me vëllain e tij: Historia e treguar. Projekt, i cili është i bazuar mbi fakte dhe intervista me shqi

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës
  • 2019-03-23

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës

Zyra e regjistrit skocez është ajo që merret me numrin më të madh të emrave të pazakontë. Parashikimet për ato që do të jenë më popullorë këtë vit Corbyn, Corbyn-Bleu, Fantastico, Royalty, Murgesha, Piper (një nga personazhet e Avengers), Luciferi dhe Mesia. Këto janë disa nga emr

Dhembshuria e një nëne, mbështet të bijën për të realizuar ëndrrën e jetës pavarësisht mentalitetit
  • 2019-03-23

Dhembshuria e një nëne, mbështet të bijën për të realizuar ëndrrën e jetës pavarësisht mentalitetit

Kemi parë dhe dëgjuar shumë histori dashurie që kanë një fund të lumtur, por ka dhe raste kur edhe pse dy njerëz duhen shumë, pas disa viteve ndahen. Kjo jo si pasojë e xhelozisë ose të problemeve të tjera që mund të lindin midis tyre, por për shkak të pamundësisë për tu bërë

Kalendari