Sporti

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-01-11

Josa: Pres plotësimin e grupit, merkato me pikatore

Tirana vijon përgatitjet në Antalya të Turqisë por trajneri Mirel Josa edhe pse është i kënaqur me grupin e futbollistëve që ka aktualisht në dispozicion, mbetet shumë i shqetësuar për faktin se 5 lojtarë shumë të rëndësishëm nuk i janë bashkuar ende bardhebluve në minifazën p

No Pic available
  • 2017-01-11

Botërori me 48 skuadra, De Biasi: Mundësi e mirë për ne

Pas vendimit të FIFA-s për të zgjedhuar skuadrat pjesëmarrëse në Botërorin e vitit 2026, një reagim ka ardhur edhe nga trajneri italian i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, i cili ka folur për median italiane Sky Sport. Tekniku italo-shqiptar duket se buzëqesh me vendimin që lejon 48

No Pic available
  • 2017-01-11

Lojtari i Vitit, De Biasi zgjodhi Buffon, Agolli, Ronaldon

Ansi Agolli në cilësinë e kapitenit të Kombëtares Shqiptare dhe Gianni De Biasi si trajner i kuqezinjve, ishin dy njerëzit që përfaqësuan Shqipërinë në votimin e Lojtarit më të mirë të FIFA-s. Pak orë pas zbardhjes së rezultateve, u publikuan edhe listat me preferencat e përfaqës

Botërori me 48 ekipe, De Biazi: Rast i mirë për të vegjlit
  • 2017-01-11

Botërori me 48 ekipe, De Biazi: Rast i mirë për të vegjlit

Ndryshon formula e finaleve të Kampionatit Botëror: jo më 32 ekipe, por me 48. Revolucioni do të ndodhë në vitin 2026, pasi Këshilli i FIFA-s, mëngjesin e së martës ka ratifikuar me unanimitet propozimin e presidentit Gianni Infantino. Pikërisht mbi këtë format të ri ka folur për mikr

Braziliani Cale bashkohet me Kukësin
  • 2017-01-11

Braziliani Cale bashkohet me Kukësin

Kukësi bën goditjen e radhës në merkato. Braziliani Elton Cale u bashkua me skuadrën kryesuese në Antalya aty ku është vënë nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka. Ishte pikërisht 28-vjeçari surpriza e madhe e së Mërkurës në seancën stërvitore të pasdites, pasi Cale ka gjetur gjuh

Ançeloti: Paratë e kinezëve, jo shqetësim për Europën
  • 2017-01-11

Ançeloti: Paratë e kinezëve, jo shqetësim për Europën

Prej disa sezonesh kanë qenë të shumtë yjet e futbollit europian të cilët janë transferuar në Kinë të joshur nga ofertat stratosferike të klubeve të këtij vendi. Oscar, John Obi Mikel dhe Carlos Teves janë emrat më të fundit që kanë vedosur ta vijojnë karrierën e tyre në Lindjen

Lojtari i vitit, K.Ronaldo: Çmimi shkoi tek më i miri
  • 2017-01-11

Lojtari i vitit, K.Ronaldo: Çmimi shkoi tek më i miri

Viti 2016 rezultoi thjesht spektakolar për Kristiano Rnaldon që përveçse pasuroi palmaresin e tij me disa trofe, tashmë mund të shfryjë i qetë ndaj gjithë kritikëve që gjatë 12 muajve të fundit nuk e kanë kursyer për pothuajse asnjë ditë. Pak orë pas ceremonisë gala të Zyrihut ku

Kalendari