Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 17 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bie Tottenham, OK Fiore, Shakhtar e Lyon
  • 2017-02-17

Bie Tottenham, OK Fiore, Shakhtar e Lyon

Tottenham në krizë rezultatesh edhe në Europë. Skuadra e Maurizio Pochetinos u mund në raundin e parë të sfidës së luajtur në fushën e Gent, duke rrezikuar kualifikimin për në fazën tjetër. Ishte skuadra belge që me një gol të shenuar nga Perbet në minutën e 59 që shtangu ekipin

No Pic available
  • 2017-02-17

Juventusi, rekord në Europë: 1 vit pa asnjë barazim

Çfarë është barazimi në futboll, si rezultat? Një gjë është e sigurt, mos pyet Juventusin. Bardhezinjtë nuk firmosin një X në kampionat prej 36 ndeshjesh gjatë 12 muajve të fundit. Kështu, nuk do të gjeni në skenën europiane. Ndeshja e fundit, e luajtur nga Madame, e cila përfundo

No Pic available
  • 2017-02-17

Nuk e quan shtëpi Shkodrën, Kosova kërkon të luajë në Këln

Federata e Futbollit të Kosovës duket se preferon të quajë shtëpi Këlnin para qytetit të Shkodrës, ku luan aktualisht ndeshjet e saj kualifikuese. Mediat gjermane kanë bërë të ditur se drejtuesit e FFK-së jo vetëm që po ideojnë zhvillimin e ndeshjeve larg Shqipërisë, por edhe kanë

Kupa e vogel e Europes raundi i 116-ve
  • 2017-02-17

Kupa e vogel e Europes raundi i 116-ve

p styletext-align justifyPjesa me e madhe e ekipeve pretendente i kane fituar ndeshjet e para te 116 te Uefa Europa League Ra ne sy fitorja e lehte e Manchester United 3 me 0 ne shtepi kunder Sent Etien Pol Pogba fitoi duelin ndaj vellait te tij qe luan ne skuadren franceze ndersa heroi i mbremjes n

Mancesteri e Roma bejne detyren fiton edhe Fiorentina
  • 2017-02-17

Mancesteri e Roma bejne detyren fiton edhe Fiorentina

p styletext-align justifyPjesa me e madhe e ekipeve pretendente i kane fituar ndeshjet e para te 116 te Uefa Europa League Ra ne sy fitorja e lehte e Manchester United 3 me 0 ne shtepi kunder Sent Etien Pol Pogba fitoi duelin ndaj vellait te tij qe luan ne skuadren franceze ndersa heroi i mbremjes n

Ibrahimoviç i uritur: Dua të fitoj dhe me Mançester Junajtid
  • 2017-02-17

Ibrahimoviç i uritur: Dua të fitoj dhe me Mançester Junajtid

Një 3 golësh ndaj St Ettiene-it për t’u treguar të gjithëve se ai është përcaktues edhe në kompeticionet europiane. Zlatan Ibrahimoviç, është njeriu i momentit të Mançester Junajtid, me Djajtë e Kuq që falë golave të bomberit suedez po ecin me një ritëm shumë të kënaqsh

Luiza Gega, medalje e artë dhe rekord në Stamboll
  • 2017-02-17

Luiza Gega, medalje e artë dhe rekord në Stamboll

Viti 2017 ka nisur në mënyrë të jashtëzakonshme për Luiza Gegën. Atletja shqiptare vazhdon të koleksionojë medalje në mitngjet e ndryshme europiane, ndërsa këtë të premte triumfoi në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë. 28-vjeçarja fitoi garën

Kalendari