Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 20 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Basketbollistja bukuroshe e Flamurtarit, thyen rekordin në sport dhe modë
  • 2017-02-20

Basketbollistja bukuroshe e Flamurtarit, thyen rekordin në sport dhe modë

Elekta Zykaj është një nga basketbollistet më të spikatura të kampionatit kombëtar dhe këtë e ka vërtetuar më së miri ditën e djeshme. Në ndeshjen kundër Apolonisë, e vlefshme për javën e 12-të dhe e fituar nga vlonjatët, basketbollistja e Flamurtarit vendosi rekord për pikët e

No Pic available
  • 2017-02-20

Inter fiton në Bolonja, shpërthen Gabigol

Prova e sotme ndaj Bolonja-s rezultoi tepër e vështirë për Inter-in, por jo e pamundur për të fituar. Skuadra zikaltër arriti të triumfojë 0-1 në stadiumin Renato DallAra, duke treguar se ka ende shumë për ti dhënë kampionatit italian në një sezon që mund të jetë i duhuri pas disa

Leo Mesi shpëton Barcelonën nga kolapsi
  • 2017-02-20

Leo Mesi shpëton Barcelonën nga kolapsi

Lionel Mesi shpëton Barcelonën nga kolapsi. Ylli i katalanëve shënoi dy gola, në fillim dhe në fund të sfidës me Leganes, duke evituar komplikimin e situatës për skuadrën e Luis Enriques. Mesi hapi serinë e golave vetëm pas 4 minutave lojë, por me disa titullarë të lënë pushim, bla

Guardiola Media te respektoje Wengerin
  • 2017-02-20

Guardiola Media te respektoje Wengerin

p styletext-align justifyManchester City nuk arriti te fitoje perballjen me Huddersfield te vlefshme per 18-at e Kupes se Federates duke u ndalur ne nje barazim pa gola Edhe pse tanime Pep Guardioles do t8217i duhet ta riluaje kete takim spanjolli sidoqofte nuk u shfaq aspak i shqetesuar nga kjo gje

Paris SG nuk can dot murin e Toulouse
  • 2017-02-20

Paris SG nuk can dot murin e Toulouse

brbrPas suksesit te jashtezakonshem ne Champions League kunder Barcelones Paris SG u frenua ne menyre te papritur ne javen e 26-te te kampionatit francez Ne Park De Princ kampionet ne fuqi ngecen ne shifrat 0-0 kunder Tuluze duke ngelur tre pike prapa kryesuesve te Monako Nje dominim total nga ana

Barcelona i falet dopietes se Messit
  • 2017-02-20

Barcelona i falet dopietes se Messit

brbrFitore mes dritherimash per Barcelonen ne javen e 23 te kampionatit spanjoll Ne Kamp Nou katalanasit munden 2-1 modestet e Leganes me nje gol te Mesit ne fundin e takimit Ne fakt heroi i vendasve ishte argjentinasi autor i nje dopiete Fillimisht u duk se do te ishte nje ndeshje shume e lehte pe

Milan fiton duelin e Europes mund Fiorentinen 2-1
  • 2017-02-20

Milan fiton duelin e Europes mund Fiorentinen 2-1

brbrMilan mbajti gjalle shpresat per nje vend sezonin e ardhshem ne Europe teksa arriti nje fitore te rendesishme ndaj Fiorentines ne javen e 25 te Serise A Ne San Siro kuqezinjte fituan me rezultatin 2-1 duke u ngjitur ne kuoten e 44 pikeve ne vendin e 7-te ne renditjen e pergjithshme Gjithcka ndo

Kalendari