Sporti

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
De Biazi publikon listën për Italinë, 4 lojtarë nga Superiorja
  • 2017-03-20

De Biazi publikon listën për Italinë, 4 lojtarë nga Superiorja

Trajneri Xhani De Biazi ka publikuar listën e lojtarëve, që do të ketë në dispozicion për ndeshjen kualifikuese të 24 marsit me Italinë dhe miqësoren e 28 marsit me Bosnjë Hercegovinën. Sfida e parë me axurrët do të luhet të Renzo Barbera të Palermos, në orën 20:45, në kuadrin e

Basha: Misioni kualifikues shumë i vështirë
  • 2017-03-20

Basha: Misioni kualifikues shumë i vështirë

Mesfushori shqiptar Migjen Basha duket se po kalon një rini të dytë në rajonin e Puljas. Pas një viti të shoqëruar nga dëmtimet e shumta në radhët e Torinos, ai është rikthyer më i fortë se kurrë duke marrë në dorë frenat e mesfushës së Barit. 20 ndeshje sezonale me fanellën e s

Itali-Shqipëri, Albi Alla surpriza e listës së futbollistëve të grumbulluar
  • 2017-03-20

Itali-Shqipëri, Albi Alla surpriza e listës së futbollistëve të grumbulluar

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje   Albi Alla është risia më e fundit për ndeshjen. Të parët për lajmin

Ndeshja me Italinë, De Biazi publikon listën, shkurtohen sulmuesit
  • 2017-03-20

Ndeshja me Italinë, De Biazi publikon listën, shkurtohen sulmuesit

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka publikuar sot listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 ndeshjet e radhës, atë kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Italisë dhe atë miqësore ndaj Bosnjës. Trajneri italian ka zgjedhur të ketë të gatshëm 23 futbolli

Itali-Shqipëri, ndeshja do të gjykohet nga një arbitër slloven
  • 2017-03-20

Itali-Shqipëri, ndeshja do të gjykohet nga një arbitër slloven

Do të jetë 37-vjeçari slloven, Slavko Vincic ai që do të vendosë drejtësi në sfidën eliminatore të Shqipërisë kundër Italisë në 24 Mars në Renzo Barbera. Bilbili ballkanas që prej vitit 2010 me stemën e FIFA-s, është caktuar nga organi qendror i futbollit botëror për të drejt

Federer snjeh kufij, triumfon edhe në Indian Wells
  • 2017-03-20

Federer snjeh kufij, triumfon edhe në Indian Wells

Roger Federer mposhti 2-0 me sete Stanislas Wawrinka në finalen e Indian Wells, me zviceranin që triumfoi për herë të pestë në këtë turne të rëndësishëm të tenisit, për të siguruar trofeun e 90 ATP në karrierë. Cinik në momentin e duhur dhe në fazat më të nxehta të lojës, Fe

Kalendari