Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje
  • 2017-04-21

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në pjesën e dytë të shtesës i dha kualifikimin skuadrës së Mourinhos, që në Old

No Pic available
  • 2017-04-21

Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

Majlinda Kelmendi është shpallur kampione e Europës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Në finalen e madhe, Majlinda mposhti rusen Alesya Kuznetsova. Xhudistja pejane

No Pic available
  • 2017-04-21

Juventusi për histori, ka mbrojtjen më të mirë ndonjëherë në Champions

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në Camp Nou, Zonja e Vjetër tregoi të gjitha aftësitë në çaktivizimin e kësaj bombe duke mos e lejuar në asnjë moment që të

No Pic available
  • 2017-04-21

VIDEO/ Bonucci i kërkon fanellën Messit, Chiellini i bërtet

Bonucci ka marrë një vërejtje të vogël nga Chiellini në minutat e fundit të ndeshjes Barcelona-Juventus, e luajtur mbrëmë në Camp Nou dhe që përfundoi pa gola, 0-0. Në kohën kur turma në Camp Nou po brohoriste ekipin e vet, fare pak minuta para vërshëllimës së fundit të gjyqtarit

No Pic available
  • 2017-04-21

De Biazi vë bast: Champions-in e fiton Juventusi, bravo Alegri!

Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, ka dhënë mendimin e tij pas triumfit të Juventusit ndaj Barcelonës në Ligën e Kampioneve. Këto janë fjalët e teknikut italian në studion e Radiotelevizionit Zviceran Italian: Juventusi ka bërë investime të mëdha në merkato që nga finalja e Berl

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth
  • 2017-04-21

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth

Trajneri i Mançester Junajtid, Hoze Murinjo, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Junajtid shënoi në gjysmëfinale të Europa League, duke marrë fitoren 2-1 në kohën

Europa League: Ajaks-Lion dhe Selta-Man.Junajtid në gjysmëfinale
  • 2017-04-21

Europa League: Ajaks-Lion dhe Selta-Man.Junajtid në gjysmëfinale

Pas shortit për gjysmëfinalet e Champions League, në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe ai për gjysmëfinalet e Europa League, që ka vënë përballë njëra-tjetrës Ajaks-Lion, Selta Vigo-Mançester Junajtid. Këto gjysmëfinale do të zhvillohen më 4 dhe 11 maj, ndërsa finalja do të zh

Kalendari