Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 29 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Roma, legjenda Totti largohet pas 24 vitesh
  • 2017-05-29

Roma, legjenda Totti largohet pas 24 vitesh

Pas 24 vjetësh u largua një legjendë, Francesco Totti. Një futbollist që la gjurmë jo vetëm në Itali, por në mbarë botën dhe që për të gjithë karrierën e tij vendosi të mbante të veshur vetëm një fanellë atë të verdhekuqve, aq sa dhe parulla e shpalosur nga tifozët në fillim

No Pic available
  • 2017-05-29

Mes lotëve Francesco Totti i jep lamtumirë futbollit

Francesco Totti i tha lamtumirë futbollit duke luajtur edhe ndeshjen e fundit me Romën e cila fitoi ndaj Genoas me rezultatin 3-2. Kapiteni romak u largua pas 25 vjetësh karrierë te Roma. 40-vjeçari arriti të shënojë 307 gola dhe realizoi 197 asistime në 786 ndeshje për klubin e vetëm në

No Pic available
  • 2017-05-29

Bashkëshortja e Selman Stërmasit: Donte më shumë Tironën, sesa mua (VIDEO)

Ndoshta as vetë mund të mos e kishte menduar se do të jetonte edhe më shumë se sa skuadra e Tiranës në Superligë, skuadra që bashkëshorti i saj themeloi dhe drejtoi i pari në sukseset e fillesës. Nezihat Stermasi, bashkëshortja e Selman Stërmasit, edhe pse sot është 97 vjeç, e të n

No Pic available
  • 2017-05-29

Lamtumira e legjendës/ Një portret për mbretin e tetë të Romës

Pas 25 vjetësh u largua një legjendë, Francesco Totti. Një futbollist që la gjurmë jo vetëm në Itali, por në mbarë botën dhe që për të gjithë karrierën e tij vendosi të mbante të veshur vetëm një fanellë atë të verdhekuqve, aq sa dhe parrulla e shpalosur nga tifozët në filli

No Pic available
  • 2017-05-29

Ronaldo rrit trashëgimtarin; goli i të birit, miliona klikime (VIDEO)

Tashmë është bërë një praktikë; në profilin e tij në Instagram, që numëron mbi 100 mln follower, Cristiano Ronaldo publikon edhe golin e të birit. Ky është goli më i fundit i djaloshit 9-vjeçar, tek i cili fansat e panumërt të futbollistit portugez kanë një besim shumë të madh.

No Pic available
  • 2017-05-29

Trazirat me Italinë, Palermo përjashton 70 tifozë shqiptarë për 5 vite

Kuestura e Palermos mori vendimin për të përjashtuar 70 tifozë shqiptarë nga të gjitha manifestimet sportive, për shkak të trazirave që shkaktuan në ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2018, mes Italisë dhe Shqipërisë. Penaliteti, të cilin në vendin e Apenineve e quajnë me akronimin

No Pic available
  • 2017-05-29

Tirana, si u rrëzua një legjendë

  Rrëzimi i një legjende. 27 Maji i vitit 2017, do të mbahet mend si dita më e zezë e historisë së Tiranës. Në Loro Boriçi në një duel të vërtetë mbijetesë mes dy skuadrave më të vjetra të futbollit shqiptar, Vllaznisë dhe Tiranës, bardheblutë prekën fundin duke u rrëzua

Kalendari