Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 19 qershor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Edhe pse u largua nga kombëtarja, De Biasi na surprizon të gjithëve më 25 qershor
  • 2017-06-19

Edhe pse u largua nga kombëtarja, De Biasi na surprizon të gjithëve më 25 qershor

Xhani De Biasi nuk është më në krye të Kombëtares shqiptare të futbollit, por nënshtetësia shqiptare i jep atij mundësinë që të jetë një nga votuesit që do tu drejtohen kutive të votimit më 25 qershor. Për trajnerin italian, hera e parë si votues në vendin tonë e gjen atë në

No Pic available
  • 2017-06-19

Verratti i shpall luftë PSG: Nuk kthehem më në Paris

Barcelona kërkon mesfushorin Marco Verratti, por edhe italiani synon të njëjtën gjë, të luajë me skuadrën blaugrana sezonin tjetër. Më lini të shkoj te Barcelona. Unë nuk dua të kthehem më në Paris, ka qenë me pak fjalë mesazhi që Verratti i ka dërguar drejtuesve të klubit france

No Pic available
  • 2017-06-19

Zidane i telefonon Ronaldos: Qëndro, kemi nevojë për ty

Cristiano Ronaldo është padyshim telenovela futbollistike e kësaj vere. Prej ditësh po flitet për dëshirën e tij për tu larguar nga Reali i Madridit, për shkak të problemeve me drejtësinë për evazion fiskal, por është dikush që po tenton të ndryshojë rrjedhën e kësaj historie. B

Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit
  • 2017-06-19

Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit

Kombëtarja e meshkujve në volejboll fitoi sot pasdite 3-1 ndaj Azerbajxhanit, në ndeshjen e tretë të Grupit A, të vlefshëm për Ligën e Europës. Takimi u zhvillua në Shkup të Maqedonisë, aty ku kombëtarja e drejtuar nga trajneri Jani Melka arriti dy fitore (mundi 3-2 Suedine) dhe një h

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK
  • 2017-06-19

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK

Barazim dramatik mes Portugalisë dhe Meksikës në takimit e dytë të Grupit A në Kupën e Konfederatave. 2-2 përfundoi kjo përballja e zhvilluar në qytetin e Kazanit, ku meksikanët arritën të shmangnin humbjen në minutën e dytë shtesë të ndeshjes. Një momenti i vecantë u regjistrua

No Pic available
  • 2017-06-19

Shakohoxha menaxher i lojtarëve të Kombëtares? Artan Hoxha: Ka edhe të tjerë përveç atij

Gazetari Artan Hoxha e ka konsideruar të çuditshëm faktin se si një komentator ndeshjes të jetë njëkohësisht edhe menaxher i lojtarëve të Kombëtares Shqiptare. Hoxha tha në emisionin Fair Play në News 24, se këta komentatorë kur lojtari i tyre në fushë është duke luajtur keq, i th

Gjermania B i jep leksion Australisë
  • 2017-06-19

Gjermania B i jep leksion Australisë

Gjermania e ka fituar ndeshjen e parë të grupeve në Kupën e konfederatave duke mundur Australinë me rezultatin 3:2. Ishte një ndeshje e zhvilluar komplet në gjysmëfushën australiane, megjithëse rezultati të bën të mendosh se mund të ketë qenë një ndeshje pa diferenca të mëdha. Por

Kalendari