Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-07-17

Rekordi/ Guardiola nuk kursehet për përforcimet në prapavijë

Pas blerjes së Kyle Walker-it, te Manchester City do të vijë edhe Benjamin Mendy, duke e plotësuar dhe rifreskuar mbrojtjen e ekipit të Pep Guardiola-s. Tekniku katalanas dëshironte që të blinte katër mbrojtës në këtë merkato vere, për ta blinduar dhe bërë të pathyeshme atë. Tani,

Gazetarja sportive Enkeleida Zeko:Nuk flas me Ilda Bejlerin pas asaj që ka thënë
  • 2017-07-17

Gazetarja sportive Enkeleida Zeko:Nuk flas me Ilda Bejlerin pas asaj që ka thënë

Enkeleida Zeko, njëra pre gazetareve e moderatoreve më të hershme të gazetarisë sportive, është bërë pjesë e Thumb këtë javë ku ka folur për xhelozinë gazetareske, konkurrencën mes moderatoreve të reja sportive e shumë diskutime që kanë prekur sportin gjatë kësaj per

No Pic available
  • 2017-07-17

Presidenti i Milan-it: Do të kthehemi klubi më i madh në Itali dhe Europë

Në dy muajt e parë të presidencës së Yonghong Li kanë qenë shpërthyes në të gjithë kuptimin e fjalës. Milan i ri kinez ka realizuar 10 goditje në merkato dhe nuk ka ndërmend të ndalet. Pikërisht pronari i ri ka takuar skuadrën në Kinë dhe ka ngritur edhe më lart moralin e tifozë

No Pic available
  • 2017-07-17

Serie A / Futbollistët më të paguar në Itali

Transferimi i Leonardo Bonucc-it te Milani e bëri atë gjithashtu edhe futbollistin më të paguar të Serie A. Oferta e Djallit nuk mund të refuzhej nga mbrojtësi, që do të marrë 8 milionë në një sezon, shto këtu edhe 2 milionë  të tjera bonuse. Kjo do ta çojë rrogën e tij rreth 1

Në finish me shqiponjë, Nikolli medalje ari në Serbi
  • 2017-07-17

Në finish me shqiponjë, Nikolli medalje ari në Serbi

David Nikolli, atleti i talentuar nga Lezhë, mori medalje ari në garën e 3000 metrave në kampionatin Ballkanik që po mbahet në Novi Pazar të Serbisë. Nikolli, i cili jeton në Itali, mbërriti i pari në finish me kohën 8 minuta e 31 sekonda. Atleti i talentuar shqiptar, pasi u sigurua që

No Pic available
  • 2017-07-17

Prapaskenat/ Trajneri i ri i kombëtares shqiptare, Panuçi parakalon De Kanion

Janë metrat e fundit të garës. Luixhi De Kanio dhe Kristian Panuçi po presin prerjen e finishit për të marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare të futbollit. Java e ardhshme, pritet që të vendosë përfundimisht për pasuesin e Xhani De Biazit. Panorama Sport, ka mësuar se Panuçi, gjatë

No Pic available
  • 2017-07-17

FSHF bie dakord me trajnerin Christian Panucci

Presidenti i FSHF, Armando Duka ndodhet në Romë për të zhvilluar takimin e fundit me kandidatët për pankinën e kombëtares. Sipas burimeve, Federata Shqiptare e Futbollit ka rënë dakort për të marrë Christian Panucci si trajner të Kombëtares. Thuhet se marrëveshja do të jetë 2 vjet

Kalendari