Sporti

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 13 gusht 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rey Manaj drejt kalimit te Granada
  • 2017-08-13

Rey Manaj drejt kalimit te Granada

Rey Manaj është shumë pranë transferimit te Granada në Segunda Division. Sipas mediave italiane drejtuesit e klubit andaluzian kanë arritur marrëveshjen me Interin që zotëron e kartonin e lojtarit, për të huazuar për 1 sezon sulmuesin shqiptar. Madje sipas asaj që raporton Corriere Del

No Pic available
  • 2017-08-13

Gati për Milanin, Shkëndija gjunjëzon kampionët e Vardarit

Shkëndija e Tetovës dominoi dhe regjistroi suksesin e pastër 2-0 ndaj Vardarit, në javën e parë të kampionatit maqedonas, duke ligjëruar entuziazmin e tifozëve dhe koreografinë unike në stadium. Shkëndija ishte taktikisht në supremaci gjatë të gjithë lojës ndaj miqve nga Shkupi, du

No Pic available
  • 2017-08-13

Barcelona, 120 milionë euro për Hazard

Barcelona vazhdon të nxehë merkaton europiane, me blaugranat që janë në kërkim të zëvendësuesit të denjë të Neymar, i transferuar te Paris Saint Germain për shifrën rekord të 222 milionë eurove. Sipas spekulimeve në Spanjë, katalanët i kanë përqendruar forcat te afrimi i mundsh

No Pic available
  • 2017-08-13

Rrëzimi i Perëndive në Londër

Më e trishta e lamtumirave. Epilogu më i bujshëm! Në garën e fundit të karrierës së tij, Usain Bolt merr mbi vete gjithë vëmendjen, por jo për medaljen e 20 të artë me të cilën shpresonte të mbyllte aventurën e tij të jashtëzakonshme në pistat e garave. 31-vjeçari xhamajkan u d

Kalendari