Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 18 gusht 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shkëndija humbet 6-0, por tifozët e kthejnë në festë
  • 2017-08-18

Shkëndija humbet 6-0, por tifozët e kthejnë në festë

Në San Siro fituan kuqezinjtë, ata të Milanit, por dhe ata të Shkëndijës që realizuan ëndrrën për të luajtur përballë një skuadre legjendare ashtu si dhe tifozët kuqezi në tribuna, që e shijuan transfertën  pavarësisht se Shkëndija u mund me rezultatin e thellë 6-0. Tetovarët

No Pic available
  • 2017-08-18

Milan luan tenis ndaj Shkëndijes (VIDEO)

Milan ka fituar 6-0 ndaj Shkëndisë së Tetovës dhe konsiderohet me një këmbë në grupet e Europa League. Të besuarit e Vincenzo Montella kanë dominuar totalisht ndeshjen e luajtur në San Siro, të cilin e zhbllokuan pas vetëm 13 minutash lojë me anë të portugezit Andre Silva, i cili pë

No Pic available
  • 2017-08-18

Real pranë Barçës, bota e sportit reagon pas terrorit

Bota e sportit reagoi pas sulmit terrorrist i cili vrau 13 veta në mbasditen e së enjtes në Barcelonë. Real Madrid la mënjanë rivalitetin me qytetin dhe ekipin e njohur të tij dhe i shprehu ngushëllimet të gjithë katalanasve. Shprehim trishtimin tonë më të thellë në lidhje me sulmin q

No Pic available
  • 2017-08-18

Strakosha: Munda idhullin tim Buffon. Nuk kam konkurrencë me Berishën

Gjithmonë e më të shumtë janë futbollistët shqiptarë në kampionatin italian, madje roli i tyre po shndërrohet në protagonistë të sukseseve të klubeve ku aktivizohen. Duhej të kalonin 71 vite që pas Naim Kryeziut, i cili ngriti trofeun e parë me Romën në vitin 1941, që Lorik Cana d

No Pic available
  • 2017-08-18

Të fortët në futboll/ Gjyqtari Besnik Kaimi: Kaosi në Tomori-Bylis më 99, çfarë u tha arbitrave Ardian Çobo

Ina ALLKANJARI Një ndër emrat më me peshë të futbollit shqiptar, i cili ka kontribuar në rolin e arbitrit kryesor në ndeshje të shumta brenda Shqipërisë dhe jashtë saj është Besnik Kaimi. Me një eksperiencë shumëvjeçare në fushën e arbitrimit, ai numëron sot një sërë arritjesh

Skënderbeu, Daja: Rezultat i madh, kualifikimi ende i hapur
  • 2017-08-18

Skënderbeu, Daja: Rezultat i madh, kualifikimi ende i hapur

I kënaqur me rezultatin, por i zhgënjyer nga arbitri, Ilir Daja premton se në Elbasan Arena do të jetë një tjetër Skënderbe nga ai që u pa në stadiumin Maksimir të Zagrebit, një skuadër akoma më e fortë që do të japë më të mirën në fushë për të arritur një tjetër kualifiki

Barcelona ofron 125 mln euro për Coutinhon, Liverpooli refuzon
  • 2017-08-18

Barcelona ofron 125 mln euro për Coutinhon, Liverpooli refuzon

125 milionë Euro nuk mjaftojnë për Philippe Coutinho. Sipas disa tabloidëve britanik, drejtuesit e Liverpool i kanë thënë jo ofertës së radhës të bërë nga ana e Barcelonës. Kjo është herë e tretë që katalanasit marrin një përgjigje negative, pas ofertave të parave në shumën e

Kalendari