Sporti

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 13 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-13

Daja i bindur: Jemi gati për Europën

Europa thërret Skënderbeun. Skuadra e Ilir Dajës i ka dhënë fund përgatitjeve në Korcë për përballjen me Dinamon e Kievit. Skena preztigjioze e grupeve të Europa League ofron një nivel të lartë vështirësi dhe në veçanti gjigandët e futbollit ukrainas, e di më mirë se kushdo tjet

No Pic available
  • 2017-09-13

Goleada në Champions, Barcelona hakmerret ndaj Juventusit

Barcelona ka triumfuar 3-0 ndaj Juventusit në ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Champions League, duke u hakmarrë disi për atë eliminim të vjetshëm nga ky kompeticion në gjysmëfinale ndaj kampionëve të Italisë. Lionel Messi ishte edhe një herë njeriu i ndeshjes me dy gola të sh

No Pic available
  • 2017-09-13

Live Champions League/ Messi shënon në fundin e pjesës së parë, Juve në disavantazh (Video)

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i Uefa Champions League ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e Championsit pritet të dhurojë shumë emocione pasi ai menjëherë starton me duele si Barcelona-Juventus apo Roma-A

Një jetë me futbollin, Nderim Nexhipi: Peng që nuk fitova titullin me Partizanin
  • 2017-09-13

Një jetë me futbollin, Nderim Nexhipi: Peng që nuk fitova titullin me Partizanin

Nderim Nexhipi shpreson që ky të jetë viti i Partizanit për të triumfuar. Pasi vari këpucët në gozhdë, ai ka nisur një aventurë të re në televizion si analist sportiv, por kur bëhet fjalë për demat e kuq, nuk i kursen këshillat se si ekipi të bëjë diferencën në kampionat. Ish-m

Mavraj: I kënaqur me vendin e 3-të, ëndërroj Euro 2020
  • 2017-09-13

Mavraj: I kënaqur me vendin e 3-të, ëndërroj Euro 2020

Mërgim Mavraj është i kënaqur me vendin e tretë të Shqipërisë në Grupin G të Botërorit Rusi 2018. Me edicionin kualifikues, që muajin e ardhshëm do të mbyllet, tashmë lideri i mbrojtjes kuqezi hedh sytë nga Europiani 2020. Fitorja ndaj Lihtenshtejnit dhe barazimi në Strumicë përba

Championsi: Barça leksion Juves. OK edhe Bayern e PSG
  • 2017-09-13

Championsi: Barça leksion Juves. OK edhe Bayern e PSG

3 gola për  një fitore identike si ajo e Juventusit  disa muaj më parë. Barcelona hakmerret ndaj bardhezinjëve për atë eliminim në cerekfinalet e Championsit sezonin e kaluar, pasi me një super Leo Messi, arriti të mposhte 3-0 skuadrën e Massimiliano Allegrit në Camp Nou, në ndeshjen

Dëmtohet Pogba, Mourinho: Kemi alternativa
  • 2017-09-13

Dëmtohet Pogba, Mourinho: Kemi alternativa

Ka zgjatur vetëm 18 minuta ndeshja e Pogba kundër Bazelit me Manchester United që mposhti 3-0 skuadrën ku luan dhe Taulant Xhaka. Mesfushori i Manchester United u detyrua ti linte vendin Maruane Fellaini për shkak të një dëmtimi në kofshë që mund ta mbajë jashtë fushe për disa javë. N

Kalendari