Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 19 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Paqe ne Selman Stërmasi, Partizani-Kukësi 0-0
  • 2017-09-19

Paqe ne Selman Stërmasi, Partizani-Kukësi 0-0

Nuk ka fitues në kryesfidën e javës, Partizani bën gjithcka por nuk gjen dot golin dhe fitoren, me Kukësin që i shkon më shumë për shtat barazimi 0-0, rezultat i përsëritur në 3 nga katër përballjet e fundit mes dy skuadrave. Vinte pas një jave të trazuar Partizani ku i kthehej në p

No Pic available
  • 2017-09-19

FOTOT/ Dalin SMS-të që nxjerrin blof Enis Bardhin që tha se donte të luante për Shqipërinë

Mesfushori shqiptar që luan me Maqedoninë Enis Bardhi është konsideruar një talent për shkak të paraqitjeve të tija La Liga me Levanten dhe kombëtaren. Këto u vunë re edhe në ndeshjen e zhvilluar në Strumicë ku dy kombëtaret arritën një barazim 1-1. Në atë ndeshje tregoi cilësi t

No Pic available
  • 2017-09-19

Vetëm barazim me Kukësin, Partizani i parafundit me 1 pikë

Nuk ka fitues në kryesfidën mes Partizanit dhe Kukësit në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Superiores. Demat e Kuq sërish zhgënjejnë në Selman Stërmasi, ku nuk shkojnë më shumë se një barazim pa gola ndaj kampionëve të Shqipërisë. Partizani e shikon veten me 1 pikë pas d

Lamtumirë katenaço! Goleadorët po shkëlqejnë në Itali
  • 2017-09-19

Lamtumirë katenaço! Goleadorët po shkëlqejnë në Itali

Kampionati Italian i jep lamtumirën katenaços. Dybala, Mertens, Dzeko, Kalinic, Imobile dhe Belloti, java e katër e Seria A do të futet në histori si dita e bomberave. Tregolëshi i La Joya dhe i belgut të Napolit, së bashku me dygolëshin e bashnjakut të Romes, Imobiles dhe sulmuesit të ku

No Pic available
  • 2017-09-19

I jepte makinës në gjendje të dehur, dënim ekzemplar për Wayne Rooney

Gjykata ka dënuar ashpër futbollistin e Everton, Wayne Rooney, që në fillim të këtij muaji u arrestua nga policia, teksa ishte duke i dhënë makinës në gjendje të dehur. Ikonës së futbollit britanik i është hequr për 2 vjet patenta, është dënuar me 100 orë punë në komunitet dhe

Dëmtimet, kombëtarja në alarm; Panuçi rikthen Xhakën?
  • 2017-09-19

Dëmtimet, kombëtarja në alarm; Panuçi rikthen Xhakën?

Situata me futbollistët kuqezinj që luajnë në Europë është alarmuese. Pesë dëmtime në radhët e legjionarëve, ku tre të tillë kanë ardhur në fundjavë, duke filluar me Ajetin, e më pas me Gjimshitin dhe Abrashin, me këtë të fundit që duhet të mungojë të paktën 4 javë, e dekl

Përdhunoi të fejuarën e shokut, futbollisti dënohet me 6 vite burg
  • 2017-09-19

Përdhunoi të fejuarën e shokut, futbollisti dënohet me 6 vite burg

Gjashtë vite e gjashtë muaj. Kjo është masa e marrë nga drejtësia argjentinase kundrejt Alexis Zarate, i akuzuar në 2014-ën se ka përdhunuar Giuliana Peralta, të fejuarën e ish-shokut të skuadrës Martin Benitez. Qëllimi i këtij vendimi është ai që të shërbejë si shembull kundër

Kalendari