Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vdes Jake LaMotta, legjenda e ringut që i dhuroi rolin e jetës Robert De Niros
  • 2017-09-21

Vdes Jake LaMotta, legjenda e ringut që i dhuroi rolin e jetës Robert De Niros

Legjenda e Boksit Jake LaMotta ka vdekur në moshën 95-vjeçare. E bija e tij Christi ka postuar një lajmërim të shkurtër në Facebook: Jake LaMotta, 10 korrik 1922-19 shtator 2017 U prehsh në paqe babi. Raportet e mediave amerikane tregojnë se ai ka vdekur në një azil për shkak të komp

No Pic available
  • 2017-09-21

Juventus dhe Napoli nuk ndalen, Milan fiton me dy penallti

Juventusi dhe Napoli nuk dinë të ndalen në këtë sezon në Serie A. Edhe pse java e pestë i kishte vënë përballë kundërshtarëve relativisht të vështirë, sërish këto dy skuadra kanë triumfuar. Kampionëve në fuqi të Italisë i ka mjaftuar një gol nga kroati Mandzukic në pjesën e

No Pic available
  • 2017-09-21

Messi i rekordeve shkruan historinë: Ka shënuar gjysmat e golave të Barçës

Barcelona luan tenis dhe Messi garon vetëm me veten. Në fitoren 6-1 ndaj Eibarit, firmosi një katërgolësh falë të cilit theu një tjetër rekord, atë të 300 golave mes mureve mike, në Camp Nou. Golat saktësisht janë 302, dhe edhe këtë vit numrat të jashtëzakonshëm. Messi kryeson kla

Bundesliga, Borussia Dortmund rikthehet në krye
  • 2017-09-21

Bundesliga, Borussia Dortmund rikthehet në krye

Borussia Dortmund ruan kryesimin në Gjermani pas suksesit të pastër 3-0 në fushën e Hamburgut. Skuadra e Peter Bosz shkatërroi 3-0 ekipin e Mërgim Mavrajt ku mbrojtësi shqiptar u aktivizua titullar. Shinji Kagaëa zhbllokoi sfidën në pjesën e parë duke e vendosur në shina ndeshjen për

Real Betis shtang Real Madrid
  • 2017-09-21

Real Betis shtang Real Madrid

Rikthehet Cristiano Ronaldo, por Reali i Madridit shokohet në shtëpi. Los Blancos pësuan humbjen e parë në këtë sezon të La Ligas pasi u mposhtën me rezultatin 0-1 nga Real Betis në Santiago Bernabeu, duke humbur akoma edhe më shumë terren ndaj Barcelonës në renditje pasi katalansit q

Shënon Sadiku, Legia në çerekfinale të Kupës
  • 2017-09-21

Shënon Sadiku, Legia në çerekfinale të Kupës

Tjetër gol i Armando Sadiku-t me skuadrën polake Legia e Varshavës. Sulmuesit shqiptar i mjaftuan vetëm katër minuta në fushë për të gjetur rrjetën në ndeshjen me Ruch Zdzieszowice në raundin e 1/8 të Kupës së Polonisë, të cilën ekipi kryeqytetas e fitoi thellë 0-4, duke u kualifi

FSHF ceremoni speciale në nder të Lorik Canës
  • 2017-09-21

FSHF ceremoni speciale në nder të Lorik Canës

FSHF ceremoni speciale në nder të Lorik Canës. Organi më i lartë i futbollit vendas, përmes një postimi në faqen zyrtare, ka njoftuar se më datë 9 tetor do të organizojë një ceremoni të posaçme në ndër të ish-kapitenit që dha gjithçka për kombëtaren kuqe e zi, Lorik Cana. Even

Kalendari