Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 24 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Skënderbeu fut në krizë Partizani; 1 pikë në 3 javë
  • 2017-09-24

Skënderbeu fut në krizë Partizani; 1 pikë në 3 javë

Skënderbeu rigjen fitoren dhe fut në krizë Partizanin, i cili n në 3 javët e para ka grumbulluar vetëm 1 pikë falë barazimit me Kukësin. Në Korçë Të kuqtë i kanë të pakta shanset përballë një Skënderbeu që ka gjetur forcën të reagojë pas barazimit në Kamëz fundjavën e shku

Juventus fiton derbin me poker, shkëlqen Dybala (video)
  • 2017-09-24

Juventus fiton derbin me poker, shkëlqen Dybala (video)

Juventus mposhti 4:0 Torinon, në një ndeshje ku shkëlqeu Paulo Dybala me dy gola. Paulo Dybala (16 e 90), Miralem Pjanic (40) dhe Alex Sandro (57) shënuan në arritjen e fitores së pastër të Zonjës së Vjetër. Torino luajti me një lojtar më pak për pjesën më të madhe të ndeshjes, pas

Skënderbeu i jep leksion, Partizani i fundit në klasifikim (VIDEO)
  • 2017-09-24

Skënderbeu i jep leksion, Partizani i fundit në klasifikim (VIDEO)

  Skënderbeu ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Partizanin duke i dhënë një leksion futbolli në ndeshjen e luajtur sot në Korçë. Vendasit u treguan dukshëm superiorë ndaj të kuqve, të cilët tashmë mbyllin tabelën e klasifikimit me vetëm 1 pikë, po aq sa Lushnja, p

No Pic available
  • 2017-09-24

Gjyq 30 minuta pas ndeshjes, Moxhi dhe Iuliano pyetën lojtarët: Do të vazhdojmë apo të ikim?

Pas humbjes me Skënderbeun, Partizani është në prag të krizës. Pas fitores 2-0 të korçarëve, zemërimi ishte i dukshëm në kampin e kuq, kryesisht te tifozët që kërkonin menjëherë largimin e trajnerit Mark Iuliano. Por, edhe trajneri italian nuk u ndie aspak mirë pas ndeshjes dhe th

Bushiç dygolësh, Flamurtari gjunjëzon Teutën në Durrës
  • 2017-09-24

Bushiç dygolësh, Flamurtari gjunjëzon Teutën në Durrës

Flamurtari ka mundur sot Teutën, skuadrën e vetme që kishte fituar të dyja ndeshjet e para të sezonit, pikërisht në shtëpinë e kësaj të fundit, me rezultatin 1-2, falë dygolëshit të Bushic të realizuar gjatë pjesës së parë të takimit, përkatësisht në minutën e 3 dhe të 37. I

Moto GP: Marquez i pari në Aragon, Rossi i pesti!
  • 2017-09-24

Moto GP: Marquez i pari në Aragon, Rossi i pesti!

Marc Marqeuz fiton në pistën e Aragon. Piloti i Hondas regjistron suksesin e pestë në ketë botëror të MotoGP. Marcquez ka arritur të fitojë në shtëpinë e tij përballë publikut të tij, duke lënë pas Pedrosën dhe Ducatin me Lorenzon që bëri një paraqitje dinjitoze. Një pod i gjit

Milani thyhet nga Sampi, Interi fiton në fund; Lacio OK
  • 2017-09-24

Milani thyhet nga Sampi, Interi fiton në fund; Lacio OK

Një mbrojtës i jep fitoren Interit përballë Genoas. Danilo DAmbrosio shpëtoi Interin me golin e realizuar tre minuta përpara fundit të ndeshjes. Një sukses i vuajtur për skuadrën e Spallettit, ku ndeshja e zikaltërve ndryshoi me aktivizimin e talentit 19-vjeçar Karamoh. Genoa e kishte t

Kalendari