Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 25 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Olympiakos largon Besnik Hasin, pritet vetëm zyrtarizimi
  • 2017-09-25

Olympiakos largon Besnik Hasin, pritet vetëm zyrtarizimi

Humbja e Olympiakosit 3-2 në derbin përballë AEK-ut të Athinës i ka kushtuar shtrenjtë Besnik Hasit. Sipas mediave greke, disfata në derbi, në një kohë kur skuadra nga Pireu ishte në avantazhin e dy golave në pjesën e parë shkaktoi një reksion zinxhir, me krerët e klubit që vendosë

Tirana fiton Kupën për femra, mund 3-1 Partizanin në derbi
  • 2017-09-25

Tirana fiton Kupën për femra, mund 3-1 Partizanin në derbi

Tirana ka fituar Kupën e Federatës në volejboll për femra, pas triumfit 3-1 ndaj Partizanit në finale, ndeshje e luajtur sot pasdite në sallën sportive Feti Borova, pranë Tirana Olimpik Park. Një sukses i merituar i skuadrës bardheblu, që pasi eliminoi dy ditë më parë kampionet e Barle

Atalanta e Berishës barazon në fushën e Fiorentinës
  • 2017-09-25

Atalanta e Berishës barazon në fushën e Fiorentinës

Në sfidën e mbrëmjes Atalanta e Etrit Berishës barazoi 1-1 në fushën e Fiorentinës. Portieri kuqezi nuk mund të bënte asgjë në të 12-ën, përballë ekzekutimit fantastik të Federico Chiesas. Bergamaskët kishin raste të panumërta për të barazuar, por ish-portieri i zikaltërve Spor

No Pic available
  • 2017-09-25

Cavani refuzon 1 mln euro nga klubi për ti dorëzuar penalltitë Neymarit

Mosmarrëveshjet e Edison Cavanit me shokun e skuadrës së Paris Saint-Germain Neymar janë përkeqësuar pasi uruguaiani ka refuzuar 1 mln euro për ti dorëzuar penalltitë brazilianit, sipas raporteve në Spanjë. El Pais pretendon se Cavanit i është ofruar një pagesë, e cila është e ngjas

No Pic available
  • 2017-09-25

Moggi, kritika lojtarëve: Tregohuni burra, nëse nuk më doni ma thoni

Situata te Partizani nuk është aspak e qetë dhe kjo është parë edhe në rezultatet e skuadrës në javët e fundit, ku në tre ndeshjet e para të kuqtë kanë vetëm një pikë në renditje dhe janë në vendin e fundit. Këshilltari i presidentit Demi, Luciano Moggi ka pasur një mbledhje me

Çekiçi shënon për Dinamo Zagreb B
  • 2017-09-25

Çekiçi shënon për Dinamo Zagreb B

Endri Çekiçi shënon golin e dytë personal këtë sezon me skuadrën e Dinamo Zagreb B që militon në kategorinë e dytë të futbollit kroat. Mesfushori i lindur në Pogradec realizoi një gol spektakolar nga rreth 25 metra duke e ndalur topin në rrjetë. Ky ishte goli i tretë për skuadrën

Villarreal shkarkon trajnerin Escriba
  • 2017-09-25

Villarreal shkarkon trajnerin Escriba

E pagoi shtrenjtë trajneri Fran Escriba disfatën 4-0 ndaj Getafes, me Villarealin që mori menjëherë masat për shkarkimin e tij edhe pse 52-vjeçari qëndroi vetëm një vit në stolin e spanjollëve. Escriba u ul në stolin e Villarealit në gusht të vitit 2016 dhe në muajin maj rinovoi kont

Kalendari