Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 26 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Strakosha ka fituar zemrën e Inzaghit
  • 2017-09-26

Strakosha ka fituar zemrën e Inzaghit

Ndërhyrja e Strakoshës ishte vendimtare, njëlloj sikur të kishte shënuar një gol sepse Verona do të kishte rihapur ndeshjen. E falënderoj, duhet të vazhdojë me të njëjtin shpirt gare. Kam dashur ta mbaja kur drejtoja të rinjtë e Lazios sepse ka qenë përherë i gatshëm. Ky është ko

Pamela Anderson në stadium për të parë të dashurin e ri, ish-lojtarin e Milan
  • 2017-09-26

Pamela Anderson në stadium për të parë të dashurin e ri, ish-lojtarin e Milan

Futbollisti i Marsejës, Adil Rami, ndihmoi klubin e tij me fitoren ndaj Tuluzës dhe kishte edhe një tifoze speciale në tribunë, pikërisht të dashurën e tij Pamela Anderson. Ikona e Baywatch është fotografuar duke parë ndeshjen e emocionuar teksa skuadra e të dashurit të saj fitoi 2-0.

No Pic available
  • 2017-09-26

De Biazi, kritika për lojtarët e Kombëtares: Pas Europianit menduan se ishin perfektë

Gianni de Biasi, 61-vjeçar italian, ish-trajneri i Shqipërisë për 5 vite e gjysmë, u prezantua si trajneri i ri i Deportivo Alaves deri në fund të sezonit, me opsion për të rinovuar edhe një sezon të dytë. Ceremonia e prezantimit të tij u zhvillua në zyrat e klubit. Unë jam shumë i l

Alarm i kuq, Ivani i tmerrshëm frikëson Gjermaninë
  • 2017-09-26

Alarm i kuq, Ivani i tmerrshëm frikëson Gjermaninë

Ivan Bogdanov djeg flamurin shqiptar në “Marasi” në vitin 2010 gjatë ndeshjes Itali-Serbi Në Këln atmosfera është e nxehtë që tani, në vigjilje të ndeshjes së vlefshme për Europa League, në program këtë të enjte mes ekipit të shtëpisë dhe Yllit të Kuq. Në Gjermani p

Kriza te Partizani, kapiteni Batha: Nuk ka klane në ekip
  • 2017-09-26

Kriza te Partizani, kapiteni Batha: Nuk ka klane në ekip

Janë ditë kritike për Partizanin, ende pa fitore dhe pa gol në këtë kampionat, ku disfata me Skënderbeun e ka bërë atmosferën edhe më të rëndë. Moment kritik dhe ai që vë fytyrën para kamerave është kapiteni i ri Idriz Batha, për ta nisur me një mesazh të qartë për tifozët.

No Pic available
  • 2017-09-26

Januzaj hap zemrën: Pse zgjodha Belgjikën?

Adnan Januzaj pa sesi karriera e tij premtuese në futbollit të merrte një rënie drastike pas shpërthimit te Manchester United. Talenti nga Kosova si për ironi të fatit vuajti probleme me ekipet ku luajti dhe u huazua qëkur vendosi të përfaqësonte Belgjikën në arenën ndërkombëtare. N

Balaj kthehet në fushë, Panucci fërkon duart
  • 2017-09-26

Balaj kthehet në fushë, Panucci fërkon duart

Merr fund odiseja e gjatë e problemeve fizike për sulmuesin e Kombëtares Shqiptare, Bekim Balaj. Bomberi shqiptar u rikthye në fushën e blertë pas një mungese të gjatë. Ai u aktivizua rreth 10 minuta në sfidën Akhmat Grozny-Rubin Kazan ku skuadra nga Cecenia triumfoi me rezultatin 1-0. 26

Kalendari