Sporti

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-14

Buffon, lamtumirë në lot: Nuk doja që ta mbyllja në këtë mënyrë

Situatës dramatike të ngeljes jashtë të Italisë në Botëror, i është shtuar edhe drama e Gianluigi Buffon, që ka shpërthyer në lot pas ndeshjes. Kapiteni azurr, përveç humbjes së rekordit personal, teksa priste të merrte pjesë për herë të gjashtë në historinë e Kupës së Botë

No Pic available
  • 2017-11-14

Apokalipsi axurr, Italia mbetet jashtë Kupës së Botës, pas 60 vitesh!

Italia mbetet jashtë Kupës së Botës 2018, për herë të parë pas 60 vitesh, pasi është eliminuar nga Suedia, me rezultatin e përgjithshëm 1-0, në saj të fitores 1-0 në Stokholm dhe barazimit pa gola, sonte në Milano. Katër herë kampionët e Botës konsiderohen si mungesa më e madhe,

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda bomberat e Antalya-s
  • 2017-11-14

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda bomberat e Antalya-s

Shqipëria ka fituar miqësoren kundër Turqisë në Antalya me rezultatin 3-2 me futbollistët të cilët i kane dhënë mesazhe pozitive teknikut Panucci për të ardhmen e Kombëtares. Ashtu siç pritej në këtë takim kanë debutuar 2 prurjet më të reja edhe pse jo nga minuta e parë, Kamer Q

No Pic available
  • 2017-11-14

Turqi-Shqipëri/ Dy gola të Sadikut dhe Memushaj me të kuqe, pjesa e parë flet kuqezi 

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësorja e vetme e programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci i cili për këtë sfidë ka thirrur 3 lojtarë debutues si Qaka, Ramdanin dhe

No Pic available
  • 2017-11-14

Refuzimi i vizës për Daniel Godellin, reagon ambasada e SHBA në Tiranë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka refuzuar përfundimisht vizën peshëngritësit shqiptar Daniel Godelli. Godelli kishte aplikuar si peshëngritës për të marrë pjesë në kampionatin botëror të peshëngritjes që do të zhvillohet në Anaheim të SHBA. Në argument

No Pic available
  • 2017-11-14

SHBA i refuzoi vizën, Daniel Godelli: Do thyeja rekord botëror, turpi ti ngelet federatës 

 Daniel Godelli nuk do të jetë në Botërorin e Peshëngritjes që do të zhvillohet muajin e ardhshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sportisti shqiptar nuk arriti të marrë vizën për të udhëtuar me ekipin dhe këtë e konfirmoi vetë ai në një mesazh në profilin e tij në F

Ora 20:45, Irlandë-Danimarkë, bileta e fundit europiane për Rusi 2018
  • 2017-11-14

Ora 20:45, Irlandë-Danimarkë, bileta e fundit europiane për Rusi 2018

Europa do të përcaktojë këtë mbrëmje, për përfundimit të sfidës Irlandë Danimarkë, përfaqësuesen e fundit nga Kontinenti i Vjetër, që do të shkojë në Rusi 2018. Të shtunën e kaluar në Kopenhagë dy ekipet nuk shkuan përtej barazimit 0-0, kështu që takimi i Dublinit do të j

Kalendari