Sporti

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 19 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Napoli rigjen fitoren, Milani më larg Championsit
  • 2017-11-19

Napoli rigjen fitoren, Milani më larg Championsit

Napoli është rikthyer te fitoret, teksa ka mposhtur Milanin me rezultatin 2-1 dhe i ka dhënë një goditje të fortë ëndrrës së kuqezinjve për një vend në Champions. Në një takim të dominuar totalisht nga skuadra e Sarrit, Insigne dhe Zielinski, ishin futbollistët që çuan topin në r

Derbi shterpë në Madrid, e fitonBarcelona
  • 2017-11-19

Derbi shterpë në Madrid, e fitonBarcelona

Nuk ka fitues në derbin e Madridit, ndërsa tifozët e pranishëm në Wanda Metropolitana, nuk arrijnë të shijojnë asnjë gol. Një ndeshje mjaft e luftuar dhe me aksione të shpejta, por asnjë prej futbollistëve në fushë, nuk arrin të dërgojë topin në rrjetë. Pjesa e parë në impianti

No Pic available
  • 2017-11-19

Napoli fiton dhe i shton Milanit hallet

Milan ka pësuar humbjen e radhës në kampionat dhe të tretën radhazi kundër Napoli-t. Këta të fundit kanë mundur kuqezinjtë me rezultatin 2-1. Situata që po kalon skuadra e Montella-s shpjegohet qartë me një statistikë të verifikuar në pjesën e parë. Milan, në fakt, është bërë

No Pic available
  • 2017-11-19

Allegri: Trajner i Italisë? Është ambicia ime, por jo tani

Seria A fillon përsëri dhe ndjekësit më të afërt të Napolit, bardhezinjtë, do të luajnë në Xhenova kundër Sampdorias. Duke folur në një konferencë për shtyp, Massimiliano Allegri ka larguar edhe një herë thashethemet se do të marrë përsipër drejtimin e kombëtares italiane, pas

No Pic available
  • 2017-11-19

Italia, Ancelotti i thotë jo pankinës së propozuar nga Tavecchio

Carlo Ancelotti nuk do të jetë trajneri i ardhshëm i Italisë. Sipas disa burimeve, ish-trajneri i Bayern Munchen së fundi nuk do ta pranojë propozimin e ardhur nga krerët e Federatës Italiane të Futbollit për të pasuar Venturën. Ancelotti ka aktualisht të tjera projekte për karrierën

Seria A, Interi dhe Juventusi në ndjekje të Napolit
  • 2017-11-19

Seria A, Interi dhe Juventusi në ndjekje të Napolit

E diela e kampionatit italian sjell disa përballje interesante dhe të vështira njëkohësisht. Interi i Luciano Spalletit do të presë Atalantën. Trajneri i zikaltërve, Luciano Spalleti mesa duket nuk e sheh si të nevojshme që të bëjë disa ndyrshime ne formacion. Vendasit pas barazimit t

Plaku ndal Skënderbeun, Vllaznia zhytet në krizë
  • 2017-11-19

Plaku ndal Skënderbeun, Vllaznia zhytet në krizë

Kamza ndal sërish Skënderbeun, këtë herë në Korçë dhe konfirmon se barazimi I fazës së parë nuk ishte një rastësi. Skuadra e drejtuar nga Ndreu arriti të marrë një barazim 1-1, ashtu si në fazën e parë, ndërsa këtë herë edhe Sebino Plaku shijoi hakmarrjen personale ndaj korça

Kalendari