Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 20 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-20

Super Icardi, Interi në vend të dytë dhe vetëm 2 nga Napoli

Interi rikthehet te fitorja dhe rimerr vendin e dytë të renditjes, duke vijuar të ndjekë Napolin. Zikaltrit kanë mposhtur 2-0 Atalantën, në një sfidë ku të 2 golat u shënuan në 45-minutëshin e dytë, nga i përhershmi Masuro Icardi, që mposhti Berishën me 2 goditje me kokë. Pjesa e p

No Pic available
  • 2017-11-20

Kamza ndal Skënderbeun, Vllaznia zhytet në krizë, Flamurtari fiton në Lushnjë

Kamza ndal sërish Skënderbeun, këtë herë në Korçë dhe konfirmon se barazimi i fazës së parë nuk ishte një rastësi. Skuadra e drejtuar nga Ndreu arriti të marrë një barazim 1-1, ashtu si në fazën e parë, ndërsa këtë herë edhe Sebino Plaku shijoi hakmarrjen personale ndaj korça

No Pic available
  • 2017-11-20

4 blerje big dhe rrogë marramendëse, oferta që United për të mbajtur Mourinho-n

Jose Mourinho ka kërkuar rritje rroge për të qëndruar te skuadra e Manchester United, ndërkohë që pretendentët për të marrë trajnerin portugez nuk mungojnë, me Paris Saint Germain që është gati të investojë dhe ta kënaqë financiarisht trajnerin për ta sjellë në skuadër. Por ed

No Pic available
  • 2017-11-20

E pabesueshme! Milani nuk e preku për 45 minuta topin në zonën e Napolit

Vetëm 7 pikë të grumbulluara në shtatë javët e fundit në Serinë A, ku në katër prej tyre kuqezinjtë janë mposhtur. Rikthimi i kampionatit, pas ndeshjeve të kombëtareve, vërtetoi edhe një herë tjetër se loja e Djallit lë shumë për të dëshiruar. Ndaj Napolit u vërtetua sërish

Ibra: Do tronditeshit po ta dinit dëmtimin tim të vërtetë!
  • 2017-11-20

Ibra: Do tronditeshit po ta dinit dëmtimin tim të vërtetë!

I rikthyer në fushë në fitoren 4-1 të Manchester United ndaj Newcatle pas një mungese të gjatë, Zlatan Ibrahimovic ka folur për dëmtimin që pësoi në gju në fund të sezonit të kaluar, duke zbuluar se problemi i tij ka qenë më serioz nga sa është raportuar. Sipas tij, njerëzit do t

Dygolësh i Ikardit, Interi rikthehet në vendin e dytë
  • 2017-11-20

Dygolësh i Ikardit, Interi rikthehet në vendin e dytë

Interi rikthehet te fitorja dhe rimerr vendin e dytë të renditjes, duke vijuar të ndjekë Napolin. Zikaltrit kanë mposhtur 2-0 Atalantën, në një sfidë ku të 2 golat u shënuan në 45-minutëshin e dytë, nga i përhershmi Masuro Icardi, që mposhti Berishën me 2 goditje me kokë. Pjesa e p

Pas humbjes në derbi, vjen një lajm i keq për Inzaghin
  • 2017-11-20

Pas humbjes në derbi, vjen një lajm i keq për Inzaghin

Trajneri i Lazios, Simone Inzaghi ka marrë sot një lajm të keq, që lidhet me rikthimin në fushë të njërit prej futbollistëve më të mirë të skuadrës së tij. Bëhet fjalë për mesfushorin brazilian Felippe Anderson, që do të vihet në dispozicion të skuadrës vetëm në muajin janar

Kalendari