Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 22 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-22

Reali luan tenis në Qipro, por Tottenham blindon vendin e parë

Tottenham ka fituar me përmbysje, 2-1 në fushën e Borussia Dortmund, duke siguruar vendin e parë në Grupin H të Champions League, pa pasur nevojë për 90 minutat e fundit. Borussia e mbylli pjesën e parë në avantazh me golin e shënuar nga Pierre-Emerick Aubameyang, por sapo nisi pjesa e d

No Pic available
  • 2017-11-22

Napoli fundos Shakhtar-in dhe shpreson, City bën detyrën

Napoli ka fituar 3-0 kundër Shakhtar në San Paolo dhe vazhdon të shpresojë për një vend në fazën e 1/16-ve në Champions League. Axurrët janë në vendin e tretë me 6 pikë pas pesë ndeshjesh, tri më pak se Shakhtar-i i vendit të dytë, me ukrainasit që ndeshjen e fundit do ta luajnë

Stadiumet e Katar 2022, mirë së erdhët në të ardhmen!
  • 2017-11-22

Stadiumet e Katar 2022, mirë së erdhët në të ardhmen!

Mirë se erdhët në të ardhmen! Botërori i Vitit 2022, që do të zhvillohet në Katar, përtej akuzave ndaj organizatorëve për ryshfet apo për keqtrajtim të punëtorëve të agazhuar në ndërtimin e infrastrukturës së duhur, do të zhvillohet në një rrjet modern stadiumesh. Fotot e mëp

Lazio, presidenti Lotito planifikon rinovimin me Taren
  • 2017-11-22

Lazio, presidenti Lotito planifikon rinovimin me Taren

Vetëm pak ditë më parë fitoi çmimin e Drejtorit Sportiv të vitit në Itali, duke u bërë një nga figurat simbol të futbollit në vendin fqinj. Ka ngritur nga e para një klub që dukej në limitet e falimentimit dhe tashmë është koha për të korrur frytet e punës së tij të gjatë dhe

Formacioni më i mirë i 2017-ës, UEFA publikon kandidatët
  • 2017-11-22

Formacioni më i mirë i 2017-ës, UEFA publikon kandidatët

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka publikuar sot emrat e futbollistëve kandidatë për tu bërë pjesë e formacionit më të mirë të vitit 2017. Bashkë me publikimin e listës me 50 futbollistë, UEFA ka hapur edhe votimin për publikun, ndërsa gjithsecili mund të zgjedh

Daja, i sigurt: Vetëm për fitore ndaj Dinamos së Kievit
  • 2017-11-22

Daja, i sigurt: Vetëm për fitore ndaj Dinamos së Kievit

Ilir Daja hidhet në sulm. Ndaj Dinamos së Kievit do të zbresë në fushë një Skënderbe shumë ofensiv për të mbajtur gjallë shpresat e kualifikimit në Europa League. Trajneri i korçarëve konfirmoi në konferencën për shtyp se bardhekuqtë do të luajnë vetëm për fitore ndaj gjigand

Çelsi kualifikohet me goleadë, eliminohet Benfika
  • 2017-11-22

Çelsi kualifikohet me goleadë, eliminohet Benfika

Çelsei i Antonio Kontes shkatërroi me rezultatin 4-0 Qarabagun në transfertën azere duke siguruar matematikisht kualifikimin në raundin e 1/8-ave të Champions League. Titullar kapiteni i kombëtares shqiptare Ansi Agolli i cili nuk kishte se çfarë të bënte përballë një Çelsi që luajti

Kalendari