Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 24 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
E. League, Skënderbeu mposht 3-2 Dinamon e Kievit, por nuk kualifikohet
  • 2017-11-24

E. League, Skënderbeu mposht 3-2 Dinamon e Kievit, por nuk kualifikohet

Skënderbeu ka bërë detyrën e tij në Elbasan Arena, teksa ka mposhtur 3-2 Dinamon e Kievit, por fitorja ka vlejtur vetëm për prestigj dhe për të mbushur arkat e klubit. Fitorja e Partizanit të Beogradit, 2-1 ndaj Young Boys-it, ka bërë që serbët të sigurojnë kualifikimin bashkë me D

Jashanica tregon planet: Luaj në Belgjikë ose Rusi
  • 2017-11-24

Jashanica tregon planet: Luaj në Belgjikë ose Rusi

Bajram Jashanica do të nisë nga stoli takimin e sotëm ndaj Dinamos së Kievit, pasi sapo është rikthyer nga një dëmtim që e la jashtë fushave për disa ditë. Qendërmbrojtësi kosovar shprehet optimist për takimin e sotëm, teksa bën thirrje për të kërkuar me qetësi fitoren. Duhet t

No Pic available
  • 2017-11-24

Skënderbeu dhuron spektakël, por nuk kualifikohet

Skuadra e Skënderbeut ka dhuruar spektakël mbrëmjen e të enjtes në Elbasan Arena, tashmë në një kompeticion europian, pasi ka mundur me rezultatin 3-2 skuadrën e Dinamos së Kievit, në ndeshjen e pestë të vlefshme për fazën e grupeve të UEFA Europa League. Fitorja e korçarëve u real

No Pic available
  • 2017-11-24

Përdhunoi një vajzë shqiptare, Robinho i Milan dënohet me 9 vite burg

Ish-sulmuesi i Milan, Robson de Souza Santos, i njohur si Robinho, është dënuar nga gjykata e Milanos me plot 9 vite burg për dhunë seksuale në grup në dëm të një vajze shqiptare, që në kohën e ngjarjeve ishte 22 vjeçe. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2013 në ambientet e një diskoteke.

No Pic available
  • 2017-11-24

Panucci: Në miqësoren e marsit do afroj 2-3 lojtarë të tjerë të rinj

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp. Ai tha se do të grumbullojë 2-3 lojtarë të rinj në miqësoren e marsit, ndërkohë që është duke ndjekur 5-6 të tillë. Do grumbullohemi në mars për një miqësore ku do marrim dy tr

No Pic available
  • 2017-11-24

Panucci: Unë ndryshe nga De Biasi, në kombëtare do të ketë prurje të reja

Trajneri i kuqezinjve, Christian Panucci, doli dje në një konferencë për shtyp, ku analizoi miqësoren me Turqinë dhe si trajtoi çështje të ndryshme të Kombëtares. Shqipëria është ngjitur me 9 pozicione në renditjen mujore të FIFA-s dhe trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit k

Veliaj nderon me Medaljen e Mirënjohjes boksierin Keta: Shembull për të rinjtë
  • 2017-11-24

Veliaj nderon me Medaljen e Mirënjohjes boksierin Keta: Shembull për të rinjtë

Kampioni i sapo shpallur i Gjermanisë në boks, Ferit Keta, i cili mban njëkohësisht edhe titullin kampion Europe në Kikboks, u nderua me Medaljen e Mirënjohjes nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. I shoqëruar edhe nga i vëllai dhe trajneri i tij, boksieri i mirënjohur Ismail

Kalendari