Sporti

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 07 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Guardiola tradhton Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto
  • 2017-12-07

Guardiola tradhton Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto

Nuk ka mrekulli për Napolin, që u tradhtua nga Manchester City i Guardiolës dhe u dorëzua edhe në sfidën e tij ndaj holandezëve të Feyenoordit, duke humbur 2-1. Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë nga Shakhtar Donetsku, me 2 gola të pësuar që në pjesën e parë, duke bërë që të

Sheiku i PSG-së, i pakënaqur: Nuk po luajmë mirë
  • 2017-12-07

Sheiku i PSG-së, i pakënaqur: Nuk po luajmë mirë

Sheiku i PSG-së, Al Khelaifi është shfaqur mjaft I pakënaqur pas humbjes së skuadrës së tij në Mynih ndaj Bayernit. Ai u shpreh se nuk ishte aspak i kënaqur me paraqitjen e skuadrës dhe bëri thirrje që kjo ndeshje të shërbejë si një leksion i mirë për të ardhmen. Nuk po luajmë a

No Pic available
  • 2017-12-07

Njihuni me 50 njerëzit më të urryer në futboll

Admirimi dhe urrejtja ndaj një personaliteti sportiv janë dy ndjenja që ecin në rrugë paralele. Revista britanike Four Four Two, ka përpiluar një klasifikim me 50 personalitetet që përçmohen më shumë në historinë e futbollit botëror, ku nuk mungojnë emra të tillë si Pepe, Maradonë

No Pic available
  • 2017-12-07

Dybala: Doja të braktisja gjithçka. Ëndërroj Topin e Artë për këtë arsye

Paulo Dybala nuk po kalon një moment të lehtë, veçanërisht në Champions League ku nuk shënon që nga prilli i kaluar. Sulmuesi argjentinas i Juventus ka dhënë një intervistë për Vanity Fair ku ka thënë se: Zoti na bën një dhuratë, më pas ajo dhuratë duhet ruajtur. Kam parë shumë

No Pic available
  • 2017-12-07

Ronaldinho do të tërhiqet nga futbolli vitin tjetër

Ish-ylli i Barcelonës, Milanit, Parisit dhe mbi të gjitha i Brazilit, Ronaldinho po konsideron të tërhiqet nga futbolli profesionist në vitin 2018. Fantazisti sulmues 37-vjeçar tashmë ka kaluar dy vitet e fundit pa një kontratë me ndonjë klub, që kur u largua nga Fluminense, por ka deklar

Sot ndeshjet e fundit në grupe, presin biletën 8 skuadra
  • 2017-12-07

Sot ndeshjet e fundit në grupe, presin biletën 8 skuadra

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen e fundit për këtë vit, pritet të sigurojnë kualifikimin edhe 8 skuadra të tjera

Fjalim para ekipit, Olsi Rama merr de facto drejtimin e Partizanit
  • 2017-12-07

Fjalim para ekipit, Olsi Rama merr de facto drejtimin e Partizanit

Partizani ka zhvilluar dje stërvitjen e radhës në kuadër të ndeshjes ndaj Teutës në ambientet e kompleksit stërvitor në Kamzë. Në të njëjtin vend ishte duke u zhvilluar edhe kursi për Drejtor Sportiv që mbahet nga Federata Shqiptare e Futbollit, të cilin po e ndjek edhe Olsi Ra

Kalendari