Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 11 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Sokol Cikalleshi rigjen golin me Osmanlisporin
  • 2017-12-11

Sokol Cikalleshi rigjen golin me Osmanlisporin

Vijon momenti i mirë për futbollistët e kombëtares shqiptare dhe në veçanti për sulmuesit e saj. Sokol Cikalleshi ka gjetur golin e dytë sezonal me fanellën e Osmanlispor, në sfidën direkte për mbijetesë me Alanyaspor. Sulmuesi kavajas ka shënuar që në minutën e 13-të nga pika e ba

No Pic available
  • 2017-12-11

Bonucci drejt Real, Ronaldo dhe Ramos japin bekimin për transferimin

Nga Spanja vijojnë të qarkullojnë zërat se Leonardo Bonucci mund të transferohet te Real Madrid verën e ardhshme. Sipas të përditshmes OK Diario, skuadra e presidentit Florentino Perez është shumë pranë marrëveshjes me mbrojtësin e Milanit, tranferim që mund të ishte realizuar edhe v

Vilareali se përballon Barçën, vendos Suarez-Mesi
  • 2017-12-11

Vilareali se përballon Barçën, vendos Suarez-Mesi

Me Mesin në fushë Barcelona mund të kalojë çdo pengesë, edhe ato më të vështirat. Në sfidën përmbyllëse të javës së 15-të të Primera Division, blaugranat fituan 0-2 në transfertë me një kundërshtar të vështirë si Villarreali, që e mbylli ndeshjen me 10 lojtarë pas ndëshki

Salah shpallet afrikani i vitit nga BBC
  • 2017-12-11

Salah shpallet afrikani i vitit nga BBC

6 muaj te Roma dhe 6 muaj të tjerë te Liverpooli. 2017-ta e e Mohamed Salah ishte e ndarë në dy pjesë por egjiptiani i cili po shkëlqen aktualisht me Liverpoolin, është kryegolashënues në Premier League me 13 finalizime dhe konsiderohet si blerja më e mirë e verës, në aspektin personal

Arbitri i dhunuar: Policët nuk më ndihmuan
  • 2017-12-11

Arbitri i dhunuar: Policët nuk më ndihmuan

Ngjarja e rëndë në ndeshjen e Kategorisë së Dytë mes Përmetit dhe Këlcyrës, ku u godit gjyqtari kryesor Alvi Paço, ka rikthyer edhe një herë pamjet e rënda në futbollin shqiptar. Një penallti e dhënë 8 minuta nga fundi për vendasit ka acaruar skuadrën mike, e cila ka goditur barba

Rakitic: Ronaldo është i shkëlqyer, por Messi është unik
  • 2017-12-11

Rakitic: Ronaldo është i shkëlqyer, por Messi është unik

Mesfushori kroat i Barcelonës Ivan Raktic ka thurur elozhe për Cristiano Ronaldo fituesin e saposhpallur të Topit të Artë. Rakitic në një intervistë e ka vlerësuar maksimalisht portugezin e Realit të Madridit por nga ana tjetër ish-lojtari i Sevillas nuk ka dyshime kur deklaron se shoku i

Kushti i Coutinhos, deri në verë te Liverpooli, pastaj i Barçës
  • 2017-12-11

Kushti i Coutinhos, deri në verë te Liverpooli, pastaj i Barçës

Telenovela Coutinho po vijon me serinë e radhës dhe sipas të gjitha gjasave do të mund të përfundojë vetëm verën e ardhshme. Sipas mediave britanike, Barcelona nuk heq dorë nga futbollisti brazilian, por do të të jetë e vështirë që ta marrë që në janar. Mësohet se 25-vjeçari u k

Kalendari