Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 14 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Siti nuk ndalet, fiton United, ngecin Arsenali e Liverpooli
  • 2017-12-14

Siti nuk ndalet, fiton United, ngecin Arsenali e Liverpooli

Mançester Siti ka marrë fitoren e 15 radhazi dhe të 16-ën në total, në 17 javë të Premier Leagues. Skuadra e Guardiolës triumfoi me rezultatin e thellë 0-4 në transfertën ndaj Swansea-t, ku vendosën dopieta e David Silvës dhe golat e De Bruyne dhe Agueros. Fitore të thellë mori edhe

Tifozët kundër Donarumas: 6 mln euro në vit dhe vëlla parazit!
  • 2017-12-14

Tifozët kundër Donarumas: 6 mln euro në vit dhe vëlla parazit!

Tifozët e Milan ndihen përsëri të tradhtuar dhe të braktisur nga Gianluigi Donaruma. Pas një vere të turbulluar, çështja e portierit të kuqezinjve është kthyer në qendër të vëmendjes. Zbulimet e fundit, sipas së cilave, ai ka kërkuar anulimin e kontratës kanë acaruar mbështetës

No Pic available
  • 2017-12-14

Kupa e Shqipërisë/ Tirana kalon me vuajtje, pa surpriza përballjet e tjera

Ka përfunduar faza e 1/8 e Kupës së Shqipërisë, ku kryesisht kanë vendosur rezultatet e ndeshjeve të para, duke mos dhuruar surpriza. Ndeshja me më tepër interes padyshim ka qenë klasikja e futbollit shqiptar mes Vllaznisë dhe Tiranës. Bardheblutë janë hakmarrë në një farë mënyre

Di Maria i pakënaqur, kërkon largimin nga PSG
  • 2017-12-14

Di Maria i pakënaqur, kërkon largimin nga PSG

Ángel Di María nuk është i kënaqur me situatën që po kalon te PSG. Futbollisti argjentinas po luan gjithnjë e më pak te skuadra franceze pas mbërritjes së Neymar dhe Mbappe, që konsiderohen të paprekshëm në skemat e Unay Emery. 29-vjeçari mësohet se po ushtron presion te drejtuesit

No Pic available
  • 2017-12-14

Kontestimet e tifozëve, Donnarumma si përmban lotët

Gigi Donnarumma nuk i përmbajti dot lotët në përfundim të takimit të Kupës me Veronan, për shkak të qëndrimit të tifozëve rrëth zërave se menaxheri i tij, Mino Raiola, ka kërkuar rishikimim të kontratës, pasi pretendon për dhunë morale ndaj portierit 18-vjeçar. Në San Siro ultra

Bilanc lufte në derbin e Beogradit, 1 tifoz në gjendje të rëndë
  • 2017-12-14

Bilanc lufte në derbin e Beogradit, 1 tifoz në gjendje të rëndë

17 të plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë. Ky është bilanci i dhunës që shpërtheu mes tifozëve të të dyja skuadrave në derbin e Beogradit Partizan Crvena Zvezda, takim që u mbyll në barazim 1-1. Përplasjet e dhunshme mësohet se nisën në momentin kur disa mbësh

Grabitet shtëpia e Emery, i marrin para dhe fanellat e Nejmar
  • 2017-12-14

Grabitet shtëpia e Emery, i marrin para dhe fanellat e Nejmar

Trajneri i Paris Saint Germain, Unai Emery ka rënë pre e grabitjes, teksa hajdutët kanë arritur të futen në shtëpinë e tij. Sipas medieve vendase, hajdutët kanë arritur të marrin rreth 20 mijë euro, fanellat e Neymar, trofe personalë dhe disa shënime mbi objektivat e merkatos. Ngjarja

Kalendari