Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 17 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Udinese thyen Interin, Napoli merr kryesimin, Hamsik kap Maradonën
  • 2017-12-17

Udinese thyen Interin, Napoli merr kryesimin, Hamsik kap Maradonën

Duhej të vinte java e 17-të e Serisë A që Interi të pësonte humbjen e parë në kampionat. Udinese theu mitin zikaltër që kishte ndërtuar Luciano Spalletti në këtë sezon me një fitore me shifrat 3-1 brenda në San Siro. Për Massimo Oddon kjo ishte fitorja e 4-t në stolin e bardhezinj

No Pic available
  • 2017-12-17

Është shpallur 3 herë kampion bote në boks, Keta e pranon: Më ka rrahur një vajzë

Ismail Keta është ndër figurat që na ka bërë krenar të gjithëve nëpër botë. Ai është shpallur 3 herë kampion i gjermanisë në Kik Boks e madje edhe kampion bote, dhe ka fituar mjaft përballje, por sot në Xing me Ermalin Keta pranoi se është rrahur nga një grua. Gruaja ime nuk vë

No Pic available
  • 2017-12-17

Real pushton botën, shkruan historinë me Ronaldon

Real Madrid ka mundur 1-0 ekipin brazilian të Gremio-s në finalen e Botërorit për Klube që sapo është mbyllur në Abu Dhabi. Madrilenët janë bërë skuadra e parë në histori që ka fituar këtë kompeticion dy herë radhazi. Gjithashtu, skuadra e Zinedine Zidane ka barazuar Barcelona-n si

No Pic available
  • 2017-12-17

Skënderbeu, shumë i fortë për Lushnjën. Vllaznia rikthehet te fitorja

Lushnja provoi më të mirën e saj në përballjen me kryesuesit e kampionatit, por nuk ia doli të merrte një rezultat pozitiv, në takimin që ngriti siparin e javës së 15 të Superiores. Me rezultatin 1-3 u mbyll takimi i luajtur në stadiumin Roza Haxhiu, ku lufta sportive mes dy skuadrave q

No Pic available
  • 2017-12-17

Piqué: Neymar dëmtoi Barcelonën kur u largua, por e di pse iku

  Gerard Piqué në një intervistë të gjatë për The Telegraph, ka shqyrtuar tema të ndryshme: që nga situata politike në Katalonjë deri në largimin e Neymar, verën e kaluar, te PSG-ja. Komentet për politikën: Politika është gjithnjë e vështirë për tu folur, sepse, si në futb

Ronaldo: Futbollistët e Barçës të rreshtohen për të na nderuar
  • 2017-12-17

Ronaldo: Futbollistët e Barçës të rreshtohen për të na nderuar

Cristiano Ronaldo ngacmon Barcelonën më pak se një javë nga El Clasico i parë i sezonit që do të zhvillohet më 23 dhjetor në Santiago Bernabeu. Rekordmeni i los Blancos, autor i golit vendimtar në finalen e Botërorit të Klubeve përballë Germios, deklaroi se do ti pëlqente që futbolli

No Pic available
  • 2017-12-17

Premier League Man.United rimerr vendin e dytë me dyshen Lukaku-Lindgard

Manchester United rimerr vendin e dytë. Pas humbjes në derbin ndaj City-it, skuadra e Jose Mourinhos regjistroi fitoren e 2-të rresht në kampionat pasi triumfoi 2-1 në transfertën ndaj West Bromëich Albion. Golat e Lukakut dhe Lindgard ishin të mjaftueshëm që Djajtë e Kuq të merrnin tre

Kalendari