Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 03 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shtohet konkurrenca për Sadikun te Legia, vjen ish-sulmuesi i Arsenalit
  • 2018-01-03

Shtohet konkurrenca për Sadikun te Legia, vjen ish-sulmuesi i Arsenalit

Legia e Warshavës, skuadra polake ku militon edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, është shumë pranë afrimit të një tjetër sulmuesi. Klubi polak ka mbyllur marrëveshjen për të marrë shërbimet e ish sulmuesit të Arsenalit, Eduardo Da Silva, ndërsa nesër pritet që br

Zidane e konfirmon: Reali do bëjë merkato
  • 2018-01-03

Zidane e konfirmon: Reali do bëjë merkato

Real Madrid rindez motorët. Viti i Ri, dëshira të reja dhe energji të reja. Trajneri i Los Blancos, Zinedine Zidane ne konferencën e parë për shtyp për këtë vit, ka folur për pjesën e mbetur të kampionatit. Në fjalën e tij francezi shpalosi objektivat e skuadrës, për merkaton, ku tr

David Silva rrëfen dramën: Im bir po lufton çdo ditë për jetën
  • 2018-01-03

David Silva rrëfen dramën: Im bir po lufton çdo ditë për jetën

Në fushën e blertë ai po shkëlqen, pasi Manchester City po ecën me një ritëm fantastik për meritë edhe të David Silvës që është një lojtar i pazëvendësueshëm në skemat e Pep Guardiolës. Por jashtë fushe pikërisht në jetën private mesfushori i kombëtares spanjolle po përjet

Futbollisti i Championship fiton 1 milion stërlina në lotari
  • 2018-01-03

Futbollisti i Championship fiton 1 milion stërlina në lotari

Babagjyshi i Vitit të Ri i ka bërë një dhuratë vërtet të çmuar fubollistit të Prestonit, në Championship, Kevin OConnor. 22-vjeçari, i cili verën e kaluar firmosi për skuadrën e tij të re, sapo ishte kthyer në Iralndë për të kaluar disa ditë më familjen e tij, kur fati i trokiti

No Pic available
  • 2018-01-03

Pacult prezantohet te Kukësi: Prisni futboll ofensiv

Kukësi prezantoi zyrtarisht Peter Pacult për stolin. Austriaku, me një të kaluar te Munchen 1860, Dynamo Dresden, Rapid Wien apo Leipzig, është trajneri i ri i kampionëve në fuqi dhe objektivi është mbrojtja e titullit. Edhe pse misioni duket tejet i vështirë, presidenti Gjici ka vlerës

Xhevahir Sukaj te Vllaznia, arrihet marrëveshja
  • 2018-01-03

Xhevahir Sukaj te Vllaznia, arrihet marrëveshja

Xhevahir Sukaj më në fund i Vllaznisë. Viti i Ri vjen me një dhuratë të çmuar për tifozerinë shkodrane që më në fund do të mund të shohin benjaminin e tyre të veshë fanellën kuqeblu në vijim të një sezoni delikat për Vllazninë që synon të sigurojë sa më shpejt mbijetesën n

Kaliforni, Mike Tyson bëhet prodhues i marijuanës
  • 2018-01-03

Kaliforni, Mike Tyson bëhet prodhues i marijuanës

Mike Tyson  nuk resht asnjëherë së befasuari. Ish-kampioni 51-vjeçar i botës në boks, ka vendosur të prodhojë marijuanë në Kaliforni. Nga 1 janari 2018, në Kaliforni është legalizuar shitja e marijuanës për qëllime pozitive. Ky është rezultati i referendumit mbi legalizimin e bim

Kalendari