Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bayerni e nis mbarë 2018-n, mposht 1-3 Leverkusenin në BayArena
  • 2018-01-13

Bayerni e nis mbarë 2018-n, mposht 1-3 Leverkusenin në BayArena

Bajerni i Mynihut e nis fazën e dytë të Bundesligës ashtu siç mbylli të parën, duke sigluar fitoren e radhës në premierën e vitin 2018. Kampionët në fuqi të Gjermanisë mposhtën 1-3 në transfertë Bayer Leverkusenin, duke e çuar në 14 pikë diferencën me Schalken e vendit të dytë

No Pic available
  • 2018-01-13

Bashkim Fino në krye të futbollit shqiptar: Prapaskenat e një kandidimi dhe si qëndron përballë Dukës

Nga Ylli Pata Tashmë është zyrtare që më 7 shkurt, dy emra do të garojnë për kreun e Futbollit Shqiptar: Armand Duka dhe Bashkim Fino. Armand Duka, president i FSHF-së prej vitit 2000 dhe njeriu që e çoi për të parën herë futbollin shqiptar në një kompeticion ndërkombëtar si Europ

Leipzig mposht Schalken dhe ngjitet në vendin e 2-të
  • 2018-01-13

Leipzig mposht Schalken dhe ngjitet në vendin e 2-të

Leipzig fitoi duelin për vendin e dytë në Bundesligë pasi mundi bindshëm 3-1 Schalke 04 përpara tifozëve të saj. Vendasit madje shpërdoruan dhe një 11-metërsh me Augustin në të 37-tën përpara se Keita të kalonte në epërsi të tijtë në minutën e 41-të falë dhe një devijimi. N

Kukësi ndal Fenerbahcen, gjyqtari i heq fitoren nga duart
  • 2018-01-13

Kukësi ndal Fenerbahcen, gjyqtari i heq fitoren nga duart

2 penallti të dyshimta të akorduara nga gjyqtari që sollën irritimin e futbollistëve të Kukësit vendosën fatin e miqësores së luksit mes verilindorëve dhe gjigandëve turq të Fenerbahces. Takimi i zhvilluar në Antalia përfundoi në barazim 2-2, me Kukësin që i shkoi shumë afër fito

Fitojnë Shtugart e Hannover, humbet Hamburgu
  • 2018-01-13

Fitojnë Shtugart e Hannover, humbet Hamburgu

Rezultate deri diku të pritshme në 5 ndeshjet e para të së shtunës në Bundesliga.  Me Mërgim Mavrajn në fushë Hamburgu pësoi humbjen e 3-t radhazi dhe të parën për vitin 2018-të pasi u mposht 1-0 nga Augsburgu takim i cili u vendos nga goli i koreano-jugorit Koo Ja-Cheol. Amir  Abra

Reali i Madridit zhytet në krizë, e mposht edhe Villareali
  • 2018-01-13

Reali i Madridit zhytet në krizë, e mposht edhe Villareali

Reali i Madridit është zyrtarisht në krizë. Pas humbjes ndaj Barcelonës dhe barazimit në Vigo ndaj Celtës, Los Blancos pësuan një tjetër disfatë këtë herë shokuese me rezultatin 0-1 nga Villareali në Santiago Bernabeu. Një humbje që jo vetëm nxjerr përfundimisht skuadrën e Zidane

Roma kërkon të mbushë arkat, El Sharaawy drejt Anglisë
  • 2018-01-13

Roma kërkon të mbushë arkat, El Sharaawy drejt Anglisë

Sirena angleze për Stefan El Sharawy. Sulmuesi italian është rikthyer në nivelin më të mirë këtë sezon me Romën por klubi ka nevojë të shesë të paktën 1 lojtar për tu rikthyer brenda parametrave të Fair Play Financiar. Për 25-vjeçarin kanë shfaqur interes disa ekipe angleze, mes

Kalendari