Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 14 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Atletico fiton mes vuajtjesh, -6 nga Barcelona
  • 2018-01-14

Atletico fiton mes vuajtjesh, -6 nga Barcelona

Një gol në kundërsulm i Kevin Gameiros i mjaftoi Atleticos së Madridit për të marrë pikët maksimale në transfertën me Eibar e për të ushtruar presion mbi Barcelonën kryesuese. Në një ndeshje aspak të lehtë ishin dy francezët e Los Colchoneros që i dhanë fitoren e dytë radhazi ma

Barça lë në shtëpi blerjet e reja, Montella do 3-pikëshin e parë
  • 2018-01-14

Barça lë në shtëpi blerjet e reja, Montella do 3-pikëshin e parë

Me entuziazmin e krijuar nga rezultatet e ndeshjeve të fundit, por edhe 2 afrimeve spektakolare në merkato si Coutinho dhe Jerry Mina, Barcelona do të udhëtojë në Sociedad, ku do të përballet me Realin vendas për të rivendosur edhe njëherë diferencën prej 9 pikësh ndaj Atleticos dhe p

Çmenduri në Turqi, Turan zbarkon në Stamboll (Video)
  • 2018-01-14

Çmenduri në Turqi, Turan zbarkon në Stamboll (Video)

Duhej të ishte një moment feste, por është në kthyer në një përleshje me skena të denja për një luftë civile. Kthimi në Turqi i Arda Turan, i blerë nga Basaksehir, ka provokuar një përleshja absurde mes tifozëve dhe policisë, me këta të fundit që kanë qenë të detyruar të pë

Shtëpia e re e FSHF-së, Rama dhe Duka bashkë në ceremoni
  • 2018-01-14

Shtëpia e re e FSHF-së, Rama dhe Duka bashkë në ceremoni

Kreu i FSHF-së Armand Duka dhe kryeministri Edi Rama do të jenë së bashku paraditen e nesërme për ceremoninë  e nisjes së punimeve mbi selinë e re të institucionit të futbollit shqiptar. Nesër në ora 11:00 në kompleksin Dinamo në kryeqytet, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe Krye

Sevilja zhgënjen sërish, e mund edhe Alavesi
  • 2018-01-14

Sevilja zhgënjen sërish, e mund edhe Alavesi

Vincenzo Montella u bë trajneri i parë i Sevillas në mijëvjeëarin e ri që humbet dy ndeshjet e para në Primera Division. Pas shkarkimit të argjentinasit Berizzo tri javë më parë drejtuesit e klubit andaluzian i besuan timonin trajnerit italian, por bardhekuqtë ranë nga shiu në breshër

Liverpul bën poker, vjen humbja e parë për Mançester Sitin
  • 2018-01-14

Liverpul bën poker, vjen humbja e parë për Mançester Sitin

Vjen humbja e parë për Mançester Siin në këtë edicion të Premier League, teksa është thyer , 4-3 në fushën e Liverpool, në një festival golash. Pas 20 fitoreve dhe dy barazime, kryesuesit provojnë shijen e humbjes në një ndeshje që faktikisht ishin inferiorë ndaj kundërshtarit. Li

Arsenali në krizë, e përmbys Bournemouthi
  • 2018-01-14

Arsenali në krizë, e përmbys Bournemouthi

Tjetër rezultat zhgënjyes i Arsenalit, këtë radhë në fushën e Bournemouthit. Skuadra që drejtohet nga Wenger u mposht 2-1 në Vitality Stadium, duke dhënë sinjale të qarta se pa Alexis Sanchez, që pritet të largohet nga topçinjtë, në pjesën e dytë të sezonit do të jetë shumë e

Kalendari