Sporti

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 20 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Dortmundi, vetëm një pikë në transfertë me Herthan
  • 2018-01-20

Dortmundi, vetëm një pikë në transfertë me Herthan

2017-a nuk sjell ende fitoren e parë për Borussian e Dortmundit, që mori barazimin e dytë radhazi në kampionët pasi ndau pikët në Berlin ndaj Herthën. Në Olimpiastadion sfida u mbyll në barazim 1-1, me verdhezinjtë që duket se kanë marrë imazhin e trajnerit të tyre të ri Peter Stog

Zyrtare, Blerim Xhemaili rikthehet te Bologna
  • 2018-01-20

Zyrtare, Blerim Xhemaili rikthehet te Bologna

Rikthimi i tij përflitej për ditësh, por tashmë ka ardhur zyrtarizimi. Blerim Xhemaili i është ribashkuar Bolongas, pas eksperiencës së shkurtër të Amerikë me Montreal Impact. Futbollisti shqiptar, që përfaqëson Zvicrën në rang kombëtaresh do të jetë nën urdhrat e Roberto Donadon

Sergi Roberto rinovon kontratën me Barcelonën deri në Vitin 2022
  • 2018-01-20

Sergi Roberto rinovon kontratën me Barcelonën deri në Vitin 2022

Sergi Roberto dhe Barcelona së bashku deri në vitin 2022. Klubi katalan ka njoftuar zgjatjen e kontratës me një klauzolë largimi 500 milionë euro. Në bëhet e ditur shuma që do të përfitojë futbollisti si pagë vjetore por një gjë është e qartë: më lëvizjet e fundit drejtuesit e Ba

E pret Bari, Memushaj titullar në Bologna-Benevento
  • 2018-01-20

E pret Bari, Memushaj titullar në Bologna-Benevento

Në pritje të një transferimi të mundshëm në radhët e Barit në Serinë B, Ledian Memushaj projektohet titullar nga trajneri i Beneventos, De Zerbi, për transfertën me Bolongan. Mediat italiane kanë raportuar ditët e fundit se mes futbollistit të Kombëtares Shqiptare dhe klubit puljez ë

Spanja kryeson për klauzolat më të larta, Hysaj i shtati në Serinë A
  • 2018-01-20

Spanja kryeson për klauzolat më të larta, Hysaj i shtati në Serinë A

Transferimi i Neymar te Paris Saint Germain, me francezët që paguan 222 milionë euro për ta marrë nga Barcelona, shënoi një moment kthese në futbollin botëror. Një investim që tronditi konceptin për klauzolat e prishjes së kontratës pasi deri në verën e kaluar mendohej se disa shifra

Rrëfehet Cikalleshi, nga starti me Osmanlispor te kombëtarja
  • 2018-01-20

Rrëfehet Cikalleshi, nga starti me Osmanlispor te kombëtarja

Dy gola në ndeshjen e parë të 2018-ës me Osmanlispor dhe fitore në Kupën e Turqisë përballë Beshiktashit. Start më të mirë nuk mund të kishte për Sokol Cikalleshin. Pasi u rikuperua plotësisht nga dëmtimi është rikthyer si protagonist për klubin nga Ankaraja, me golin që i mungon

Skandali i dopingut, dorëhiqet presidenti Elez Gjozaj
  • 2018-01-20

Skandali i dopingut, dorëhiqet presidenti Elez Gjozaj

Presidenti i FSHP-së, Elez Gjozaj ka dhënë dorëheqjen pas skandalit të dopingut që përfshiu për të dytën herë peshëngritësen Romela Begaj. Deri në prag të emërimit të kreut të ri, Federata Shqiptare e Peshëngritjes do të drejtohet përkohësisht nga Gudar Beqiraj. Romela Begaj e

Kalendari