Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 22 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Paqe në San Siro, Interi e Roma kënaqen me një pikë
  • 2018-01-22

Paqe në San Siro, Interi e Roma kënaqen me një pikë

Interi dhe Roma ndanë nga një pikë në krye-ndeshjen e javës së 21-të në Serinë A, teksa regjistruan një barazim 1-1. Si zikaltrit, ashtu edhe verdhekuqtë kanë më tepër se 1 muaj që nuk fitojnë, por për të gjetur 3-pikëshin, duket të presin të paktën edhe 1 javë. Në San Siro z

Barça me 5 yje, vijon e sigurt rrugën drejt titullit
  • 2018-01-22

Barça me 5 yje, vijon e sigurt rrugën drejt titullit

Janë 270 milionë euro që qëndruan në infermieri, por Barcelona nuk ndalet në rrugën e saj drejt titullit kampion.Katalanët kanë mposhtur Betisin me rezultatin 0-5 dhe kanë thelluar akoma më shumë distancën nga vendi i dytë, duke e çuar në 11 pikë. Lionel Messi dhe Luis Suarez shën

Edin Dzeko, shumë pranë transferimit te Chelsea
  • 2018-01-22

Edin Dzeko, shumë pranë transferimit te Chelsea

Sfida Interin në San Siro me shumë mundësi ka qenë e fundit për Edin Dzekon me fanellën e Romës. Sikurse njoftojnë burime pranë lojtarit, Chelsea po këmbëngul për blerjen e tij dhe të Emerson për një shifër që shkon nga 55 deri 60 milionë euro plus bonuset, me marrëveshjen që mu

Historike, VAR mund të përdoret në Botërorin Rusi 2018
  • 2018-01-22

Historike, VAR mund të përdoret në Botërorin Rusi 2018

Video Assistant Referee (VAR), apo teknologjia që ndihmon arbitrat në vendimmarrjet e vështira gjatë një ndeshjeje futbolli, është gati të debutojë edhe në eventin më madhështor të këtij sporti, Kampionatin Botëror. Philippe Le Floch, njëri prej drejtuesve të FIFA-s tha se organiza

Euro 2016 në celuloid, ekspozitë në Muzeun Kombëtar nga FSHF
  • 2018-01-22

Euro 2016 në celuloid, ekspozitë në Muzeun Kombëtar nga FSHF

Arritja më e madhe e futbollit shqiptar në rang ndërkombëtar, prania në finalet e një Europiani ishte në fokusin e ekspozitës së veçantë të hapur në ambientet e Muzeut Kombëtar në Tiranë. Suksesi në Euro 2016 është tema e galerisë, ku për 3 ditë me radhë, dashamirës të futbo

Duka: Synojmë Botërorin, gara për FSHF të mbetet në kuadër të sportit
  • 2018-01-22

Duka: Synojmë Botërorin, gara për FSHF të mbetet në kuadër të sportit

Europiani 2016 është pika kulmore e Kombëtares shqiptare dhe të gjithë kombit. I pari eveniment madhor në të cilin Shqipëria mori pjesë. Një turne për tu vendosur në kornizë. Dhe kështu ndodhi, me promovimin e Albumit Euro 2016 dhe hapjen e ekspozitës me momentet më pikante dhe më t

Totenhem refuzon 227 mln euro nga Reali për Kane
  • 2018-01-22

Totenhem refuzon 227 mln euro nga Reali për Kane

As 227 milionë euro nuk e largojnë Harry Kane nga Tottenhami. Kjo ka qënë oferta më e fundit e bërë nga Reali i Madridid për sulmuesin anglez. Pavarësisht shumës stratosferike, spursat nuk janë tunduar aspak, përkundrazi janë treguar të prerë në përgjigjen e tyre. Mediat britanike

Kalendari