Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 23 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Nga parajsa në ferr, Liverpuli befason sërish
  • 2018-01-23

Nga parajsa në ferr, Liverpuli befason sërish

Rreth 8 ditë më parë, Liverpooli i Jurgen Klopp i shkaktonte humbjen e parë sezonale Manchester Cityt, në atë triumf spektakolar me rezultatin 4-3. Sot, The reds treguan edhe njëherë brishtësinë e tyre, teksa u mposhtën me rezultatin minimal 1-0 nga skuadra e fundit e renditjes së Premie

Juventus minimal ndaj Xhenoas, nuk i ndahet Napolit
  • 2018-01-23

Juventus minimal ndaj Xhenoas, nuk i ndahet Napolit

Juventusi ka arritur të fitojë me rezultatin minimal 1-0 ndaj Genoas, në ndeshjen e fundit të javës së 21-të të Serisë A dhe ka marrë 3-pikëshin aq të vlefshëm në garën për titullin kampion. Ka mjaftuar një gol i Douglas Costës në pjesën e parë, që bardhezinjtë të ruajnë hap

No Pic available
  • 2018-01-23

Zyrtare, Rafinha firmos me Interin

Rafinha është zyrtarisht një lojtar i Interit. Klubi zikaltër ka konfirmuar me anë të një komunikate zyrtare se ka përforcuar skuadrën me brazilianin e Barcelonës. FC Internazionale Milano dhe FC Barcelona kanë arritur marrëveshjen për huazimin e Rafinha deri në 30 qershor 2018. Klubi

Fair Play financiar, PSG duhet të arkëtojë 70 mln euro
  • 2018-01-23

Fair Play financiar, PSG duhet të arkëtojë 70 mln euro

Lajmi i mirë për PSG sa i përket zbatimit të rregullave të Fair Play-it Financiar. Sipas prestigjiozes francee LEquipe, që u referohet vendimit të Komitetit të Kontrollit Financiar të Klubeve, blerjet e Neymar Junior dhe të Kylian Mbappe konsiderohen të rrgullta, por klubi parizien duhet

Ronaldo stërvitet me sy të nxirë
  • 2018-01-23

Ronaldo stërvitet me sy të nxirë

#td_uid_1_5a67a11ecbf22 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/01/ronaldo-3-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_

Ndarja e vazove, ja kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë
  • 2018-01-23

Ndarja e vazove, ja kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

Të mërkurën në orën 12:00, në Lozanë të Zvicrës do të hidhet shorti i Ligës së Kombeve (Nations League), turneut më të ri të UEFA-s. Pasi janë përcaktuar ligat ku do të luajnë skuadrat dhe vazot në të cilat janë pozicionuar, nga përzierja e goglave do të mësohen kundërshtar

No Pic available
  • 2018-01-23

Kreu i UEFA-s kërcënon klubet e mëdha: Sdo ketë më çmenduri në merkato

Presidenti i UEFA-s Aleksander Ceferin gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët në Monako ka diskutuar mbi një serë argumentesh lidhur me futbollin. Kryefjalë ishin blerjet e verës së shkuar dhe shifrat marramendëse që u shpenzuan nga klubet elitare për lojtarë kalibri, si dhe për një

Kalendari