Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 09 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
I mohuan kalimin te Man.City, zhduket Mahrez
  • 2018-02-09

I mohuan kalimin te Man.City, zhduket Mahrez

Mes Leicester City dhe Riyad Mahrez nuk ekziston më asnjë raport. Palët kanë prishur përfundimisht marrëdhëniet mes tyre me futbollistin alegjerian që ka 1 javë që nuk paraqitet në stërvitje me skuadrën e drejtuar nga Claud Puel. Gjithçka ka ardhur si pasojë e refuzimit të Leicester-

Olimpiada, motra e Kim Jong-un delegate zyrtare (Foto)
  • 2018-02-09

Olimpiada, motra e Kim Jong-un delegate zyrtare (Foto)

Delegacioni i Koresë së Veriut ka mbërritur në aeroportin ndërkombëtar të Incheon-it. Në krye të tij, është Kim Yong-nam, presidenti de fakto për rolin e shefes së delegacionit ceremonial. E pranishme është edhe Kim Yo-jong, motra më e vogël e liderit koreano-verior, Kim Jong-un. Ë

Zhbllokohet Koutinjo, çon Barcelonën në finalen e Kupës
  • 2018-02-09

Zhbllokohet Koutinjo, çon Barcelonën në finalen e Kupës

Do të diskutohet mes Barcelonës dhe Sevillas, finalja e Kupës së Mbretit për edicionin 2017-2018. Blaugranat eliminuan me rezultat të përgjithshëm 3-0 Valencian duke prerë biletën e finales pasi triumfuan këtë herë me shifrat 0-2 në gjysmëfinalen e kthimit. Në Mestalla vendosën Kout

Festoi golin e Skënderbeut, vëllai i Osmanit bie nga tribuna (Foto)
  • 2018-02-09

Festoi golin e Skënderbeut, vëllai i Osmanit bie nga tribuna (Foto)

Skënderbeu fitoi sfidën direkte për titullin kampion përballë Flamurtarit në Korçë me golin vendimtar të Muzakës, por një incident i rëndë ndodhi gjatë ndeshjes. Ngjarja e rëndë ndodhi në momentet pas golit të shënuar në minutën e 83, kur korçarët iu drejtuan pankinës poshtë

Skënderbeu fluturon në krye, zhgënjejnë blerjet e Flamurtarit
  • 2018-02-09

Skënderbeu fluturon në krye, zhgënjejnë blerjet e Flamurtarit

#td_uid_2_5a7e0e8d060cc .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/02/123-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_2_5a7e0e

Conte: Në asnjë moment se kam menduar dorëheqjen
  • 2018-02-09

Conte: Në asnjë moment se kam menduar dorëheqjen

Chelsea do të përballet të hënën me West Bromwich me synim për tu rikthyer te fitorja pas hubmjes së rëndë 4-1 në fushën e Watfordit. Trajneri Antonio Conte ka përfunduar prej javësh në qendër të kritikave, madje presupozohet se nëse dështon në takimet e radhës, lamtumira e tij

Zidane qetëson tifozët: Iscon e shoh përjetë te Reali
  • 2018-02-09

Zidane qetëson tifozët: Iscon e shoh përjetë te Reali

Në prag të ndeshjes me Real Sociedadin, që do të zhvillohet në Santiago Bernabeu, trajneri i Realit të Madridit u pyet veçanërisht për të ardhmen e Iscos, për të cilin gjatë ditëve të fundit është shkruar se do të largohet nga Los Blancos, pasi nuk është i kënaqur me hapësirat

Kalendari