Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 13 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Allegri: Kane i fortë, por zgjedh Higuainin
  • 2018-02-13

Allegri: Kane i fortë, por zgjedh Higuainin

Don Balon raportoi sot se Juventusi po përgatitet të thyejë rekordin e transferimeve verën e ardhshme, me plot 250 milionë euro për sulmuesin anglez të Tottenhamit, Harry Kane. Ky lajm ndezi menjëherë fantazinë e tifozëve, por edhe bëri bujë në mbarë botën, por Massimiliano Allegri m

Zëvendësimi i Pogbasë, shpjegimi ironik i Mourinhos
  • 2018-02-13

Zëvendësimi i Pogbasë, shpjegimi ironik i Mourinhos

Paul Pogba u transferua nga Juventusi te Manchester United, për plot 105 milionë euro, por kur po shkojmë drejt përfundimit të sezonit të dytë te Djajtë e kuq, ende nuk ka arritur të bindë. Këtë e tregojnë mjaft mirë statistikat e tij, por së fundi e ka treguar edhe Jose Mourinho, per

Driblimi në stilin Redondo i Odegaard çmend rrjetin (Video)
  • 2018-02-13

Driblimi në stilin Redondo i Odegaard çmend rrjetin (Video)

Një driblim i Martin Odegaard gjatë fundjavës së kaluar është ndër më të klikuarat në rrjetet sociale. Futbollisti 19-vjeçar, që është në pronësi të Realit të Madridit, por që luan në formë huazimi te Heerenven në Holandë, të kujton më lëvizjen e tij argentinasin Redono, i

Hazard zgjon Çelsin, e rikthen në vend të 4-t
  • 2018-02-13

Hazard zgjon Çelsin, e rikthen në vend të 4-t

Pas 2 humbjeve radhazi, Çelsi është rikthyer te fitorja dhe këtë herë me rezultat bindës ndaj West Bromit. Skuadra e Kontes ka triumfuar me shifrat 3-0 në Stamford Bridge, në praninë e mbi 40 mijë tifozëve të pranishëm. Kapiteni i londinezëve, Eden Hazard ishte protagonist i kësaj fi

Ju hap koka në përplasjen me Cahill, Mason lë futbollin pas 1 viti
  • 2018-02-13

Ju hap koka në përplasjen me Cahill, Mason lë futbollin pas 1 viti

Ishte 22 Janari i 2017-ës, kur në Stamford Bridge luhej takimi Chelsea-Hull City, me blutë në ndjekje të titullit kampion dhe The Tigers në kërkim të mbijetesës. Një harkim nga këndi provokoi një nga çastet më tronditëse, kur Gary Cahill dhe Ryan Mason në një duel ajror, u përplas

No Pic available
  • 2018-02-13

Bileta me çmime të kripura, Anderlecht do të rimbursojë tifozët e Bayernit

Që sot ndoshta do të jetë më e vështirë që çmimet e biletave të mos jenë në lartësinë e sfidës. Uefa me një vendim të paprecedent ka urdhëruar Anderlecht që të rimbursojë një pjesë të çmimit të paguar nga tifozët gjermanë për të qenë prezent në ndeshjen e Championsit t

Spanjë, kryeministri nuk e do Nejmarin te Reali i Madridit
  • 2018-02-13

Spanjë, kryeministri nuk e do Nejmarin te Reali i Madridit

Në kuadër të 50-vjetorit të saj e përditshmja spanjolle As ka intervistuar kryeministrin e vendit Mariano Rajoy, i cili është një tifoz i zjarrtë i klubit mbretëror, Realit tw Madridit. E në vigjilje të supersfidës me PSG në Champions, Rajoy nuk ka nguruar të prekë edhe çështjen e

Kalendari