Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 14 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
City shkatërron Baselin, Totenham ngrin Juven
  • 2018-02-14

City shkatërron Baselin, Totenham ngrin Juven

Skuadrat angleze hodhën një hap tejet të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinalet e Champions Leagues, me rezultatet pozitive që koleksionuan në ndeshjet e para, në transfertë. Kështu Manchester City mund të quhet i kualifikuar tashmë, pasi fitoi 0-4 në Zvicër përballë Basel

No Pic available
  • 2018-02-14

Olimpiada Dimërore, shtyhet gara e skiatores Suela Mëhilli

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të niste me provat teknike, por erërat e forta bënë që organizatorët, për arsye

Menaxheri Giuffredi: Hysaj rendiment te lartë, sepse ndërroi këpucët
  • 2018-02-14

Menaxheri Giuffredi: Hysaj rendiment te lartë, sepse ndërroi këpucët

Për Elseid Hysajn parashikohet një pjesë e dytë e sezonit mjaft intensive në radhët e Napolit. Mbrojtësi shqiptar, një titullar i padiskuetueshëm për Maurizio Sarrin në në krahun e djathtë të mbrojtjes, tani duhet të mendojë edhe për mbulimin e roleve që nuk janë natyrale për të

Dalipi: Keqardhje për golin e ndeshjes së parë. Mohoj akuzat e Iulianos
  • 2018-02-14

Dalipi: Keqardhje për golin e ndeshjes së parë. Mohoj akuzat e Iulianos

Edhe Partizani u përfaqësua në pankinë me zv. trajnerin Dalipi, i cili vlerësoi lojën e skuadrës së tij, ndërsa qau golin e anuluar në sfidën e parë në Vlorë. Luajtëm mirë dhe merituam më shumë, por na kushtoi shumë goli që na u anulua në ndeshjen e parë. Ne shënuam përmbysë

Daja: Synojmë kampionatin, por nuk tolerojmë as në Kupë
  • 2018-02-14

Daja: Synojmë kampionatin, por nuk tolerojmë as në Kupë

Skënderbeu siguroi gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, duke regjistruar një tjetër fitore ndaj Teutës, këtë herë 3-0 në Korçë. Na erdhi keq që u dëmtua Jashanica dhe shpresojmë që të jetë sa më minimal, që të mos mungojë gjatë. E kishim planifikuar që ta aktivizonim në k

Partizani nuk realizon dot përmbysjen e madhe, Skënderbeu bën detyrën
  • 2018-02-14

Partizani nuk realizon dot përmbysjen e madhe, Skënderbeu bën detyrën

Janë Skënderbeu dhe Flamurtari dy skuadrat e tjera që siguruan një biletë për në fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë duke iu bashkuar Kukësit dhe Laçit. Partizani iu afrua shumë përmbysjes së madhe por në fund nuk ia doli të eliminonte Flamurtarin që u kualifikua më tej

Disiplina ndëshkon Duron, Lushnja 1 ndeshje pa tifozë
  • 2018-02-14

Disiplina ndëshkon Duron, Lushnja 1 ndeshje pa tifozë

Komisioni i Disiplinës në FSHF përdor dorën e hekurt ndaj trajnerit të Flamurtarit Shëptim Duro i cili është dënuar me 2 ndeshje skualifikim për shkelje të parimeve të fair-play pasi në përfundim të sfidës ndaj Skënderbeut në konferencën për shtyp foli me tone ashpra duke fyer zy

Kalendari